Attiva – nowość z zakresu zabiegów anti-aging

lifting

Jędrna i elastyczna skóra idzie w parze z młodym wiekiem. Niestety, z biegiem lat jej wiotkość znacznie spada, co często jest wyraźnie widoczne i powoduje złe samopoczucie. Nie dziwi zatem fakt, że zabiegi z zakresu anti-aging cieszą się dużą popularnością. Techniki liftingujące zwiększają elastyczność skóry oraz ją odmładzają. Kolejnym krokiem zwiększającym satysfakcję, skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów z tej dziedziny medycyny estetycznej jest bezoperacyjny lifting, którego przykładem jest metoda Attiva. Warto sprawdzić, jak odmłodzić skórę w bezpieczny i mało inwazyjny sposób.

Wykorzystanie energii fal radiowych

Zabiegi medycyny estetycznej, również te z zakresu anti-aging, cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich coraz mniejszą inwazyjność przy utrzymaniu dużej skuteczności. Świetnym przykładem innowacyjnego zabiegu liftingującego jest Attiva, która rewitalizuje skórę, zmniejsza cellulit i redukuje tkankę tłuszczową. Dzieje się tak za pomocą wykorzystania energii fal radiowych, dzięki czemu dochodzi do intensywnej syntezy nowego kolagenu. 

Innowacyjność i skuteczność

Fale radiowe były wykorzystywane w medycynie estetycznej od dłuższego czasu, jednak używanie przezskórnych aplikatorów i głowic sprawiało, że zabiegi nie były tak skuteczne, jak te, które dostępne są dzisiaj. Metody, takie jak Attiva, umożliwiają lekarzowi oddziaływanie falami radiowymi bezpośrednio na tkanki dzięki sondzie – wprowadzanej pod skórę – wyposażonej w pomiar temperatury. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny i pozwala na dostosowanie intensywności oraz charakteru procedury do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Jednocześnie metoda pozostaje bezpieczna, małoinwazyjna i komfortowa. 

Zastosowanie zabiegu Attiva

Attiva to innowacyjny zabieg dostosowany do potrzeb osób, które pragną ujędrnić skórę i nadać jej młodzieńczy blask. Metodę stosuje się do małoinwazyjnego obkurczania skóry, jej rewitalizacji oraz wsparcia walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jednak zabieg ten można zastosować także do bardziej ukierunkowanego działania, jak np. rewitalizacja okolic intymnych, poprawa proporcji owalu twarzy czy leczenie nadpotliwości (pach i pachwin). Attivę mogą wybrać także osoby, które chcą pozbyć się cellulitu, rozstępów, zwiotczeń oraz drobnych depozytów tkanki tłuszczowej. 

Efekty zabiegu

Skuteczność zabiegu polega także na jego naturalnych efektach, które zawdzięcza się przebudowie uszkodzonej skóry i tkanek. Od 4 do 12 tygodni po pierwszym zabiegu można zauważyć:

  • odbudowę, zagęszczenie i napięcie skóry w obszarze poddanym zabiegowi,
  • podniesienie owalu twarzy, połączone z redukcją tzw. chomików,
  • spłycenie zmarszczek,
  • ujędrnienie i redukcję drugiego podbródka,
  • poprawę wyglądu oraz spoistości blizn i rozstępów.

Przebieg zabiegu 

Attiva to zabieg skuteczny, bezpieczny i komfortowy. Cała procedura trwa od 45 do 90 minut. Pacjentowi podaje się znieczulenie nasiękowe, dzięki czemu odczuwa jedynie delikatne ciepło – temperatura osiągana w trakcie zabiegu oscyluje między 45 a 70°C i jest odpowiednio monitorowana przez kamerę termowizyjną. Po wizycie pacjent może zauważyć zaczerwienienie i obrzęk, które zazwyczaj ustępują po 24-48 h. W miejscu wprowadzenia kaniuli w tkankę podskórną może pojawić się zasinienie. Po zabiegu Attiva czas rekonwalescencji wynosi do 7 dni, co pozwala pacjentom w krótkim czasie wrócić do codziennych aktywności. 

Więcej o zabiegu Attiva można dowiedzieć się od ekspertów z Bieńkowscy Clinic.