Bezbolesna depilacja okolic bikini? To możliwe!

bezbolesna epilacja laserowa Beauty Skin

Zazwyczaj usuwanie owłosienia z okolic intymnych kojarzy się nam się z bólem i dyskomfortem, a także różnego rodzaju podrażnieniami. Depilacja okolic bikini bez bólu, podrażnień i zaczerwienień to marzenie każdej kobiety. Czy możliwa jest taka bezbolesna depilacja okolic intymnych? Na pomoc przybywają niemal całkowicie bezbolesne zabiegi epilacji laserowej, które pozwalają bez zbędnego dyskomfortu pozbyć się niechcianych włosków. Epilacja laserowa do usuwania włosków wykorzystuje moc wiązki światła emitowanego przez laser, pozwalając na trwałe ich usunięcie. Dowiedz się więcej na temat epilacji laserowej okolic bikini i przekonaj się, że depilacja nawet najbardziej wrażliwych miejsc nie musi być bolesna! 

Epilacja laserowa okolic bikini damskich i męskich

Laserowe usuwanie owłosienia wykonywane może być zarówno z okolic bikini damskich, jak i męskich. Depilacja męska jest coraz bardziej popularna. Usuwanie nadmiernego owłosienia nie tylko jest znacznie bardziej estetyczne, ale także pozwala na lepsze utrzymanie higieny i pielęgnacji ciała. Epilacja laserowa jest nie tylko bardzo skutecznym, ale też jedynym trwałym sposobem usuwania włosków. Żadna inna metoda usuwania owłosienia nie pozwala na pozbycie się go na zawsze. Depilacja okolic bikini u kobiet obejmować może partie takie jak: pachwiny, wzgórek, wargi oraz szpara pośladkowa, z kolei u mężczyzn poza pachwinami, wzgórkiem i szparą pośladkową także okolice jąder. Wydepilowane okolice bikini pozwalają na kompleksowe odsłonięcie ciała szczególnie w wakacyjne upalne dni na plaży. Epilacja taka pozwala na usunięcie zarówno ciemnych, jak i jasnych, cienkich włosków. Zazwyczaj, aby osiągnąć efekt całkowitego usunięcia owłosienia z danej partii wykonuje się kilka serii epilacji. Ich ilość jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji oraz obszaru, na jakim wykonywany jest zabieg.

Dlaczego epilacja laserowa może być bezbolesna?

W zabiegach epilacji laserowej wykorzystywana jest energia emitowana przez wiązkę światła lasera. Światło to jest absorbowane przez barwnik włosa, czyli melaninę i powoduje jego destrukcję. Traktowanie skóry światłem lasera może ją podrażnić, dlatego specjaliści z Kliniki Beauty Skin w Warszawie, wykonując zabiegi epilacji laserowej, korzystają ze specjalnych systemów chłodzących, które minimalizują odczuwalny ból oraz dyskomfort. Do tego celu stosowane są między innymi profesjonalne chłodziarki wyposażone w tzw. Skin Cooler System. Dzięki ich zastosowaniu epilacja laserowa może zostać wykonana nawet w najbardziej wrażliwych miejscach i u pacjentów z bardzo niskim progiem bólu. Innym systemem służącym do niwelowania bólu w trakcie epilacji jest system chłodzenia Qool-Air ściśle zintegrowany z głowicą, a także Dynamic Cooling Device utrzymujący stałą niską temperaturę. Dodatkowo, głowice laserów korzystać mogą ze specjalnego szkła szafirowego – jego gruba warstwa pozwala na chłodzenie obszaru zabiegowego. Takie profesjonalne systemy i wyposażenie laserów pozwalają na bezbolesną epilację laserową. W trakcie wizyty konsultacyjnej specjaliści, dobierając odpowiednie parametry, gwarantują także bezpieczeństwo epilacji.

Dzięki tym specjalnym technologiom, epilacji laserowej poddać się mogą również osoby z wrażliwą skórą. Przeciwwskazaniami do epilacji laserowej są jedynie ciąża, choroby skórne, antybiotykoterapia czy świeża opalenizna. Systemy chłodzące, a także możliwość dobrania indywidualnych parametrów dla każdego typu skóry gwarantują bezpieczeństwo zabiegów epilacji laserowej. Laserowe usuwanie włosów jest doskonałą alternatywą również dla osób, które cenią sobie dokładność, ponieważ metoda pozwala na usunięcie nawet cienkich i jasnych włosków.

Dowiedz się więcej na temat bezbolesnej epilacji laserowej od specjalistów z kliniki medycyny estetycznej Beauty Skin w Warszawie i ciesz się idealnie gładką skórą bez dyskomfortu i bólu!