Chcesz podkreślić swoje brwi? Zobacz, jak malować brwi kredką!

Efektownie podkreślone brwi są piękną oprawą dla oczu. Należy więc odpowiednio o nie zadbać i wyeksponować za pomocą kosmetyków. Dzięki temu nasza twarz nabierze wyjątkowego charakteru. Makijaż brwi nie jest skomplikowany, wystarczy poświęcić mu chwilę – wymodelować włoski i zaakcentować ich kolor. Sprawdź, jak malować brwi kredką z produktami L’Orèal.

Malowanie brwi – czy to konieczne?

Wiele pań w swoim codziennym makijażu nie decyduje się na malowanie brwi. Warto jednak zadbać i o ten element, ponieważ właściwie podkreślone brwi optycznie powiększają nam oczy i eksponują rysy twarzy. Odpowiedni kontur oraz nadanie koloru brwiom to jedna z tajemnic pięknego wyglądu wielu kobiet.

Jak podkreślić brwi?

Na początku należy odpowiednio wyregulować kształt brwi. Możemy skorzystać z pomocy kosmetyczki lub same usunąć zbędne włoski pęsetą. Zastanawiasz się, jak zrobić to we właściwy sposób? Podpowiadamy!

  • Początek brwi wyznaczysz za pomocą równej linii pomiędzy skrzydełkiem nosa a wewnętrznym kącikiem oka. Możesz zaznaczyć w tym miejscu punkt kredką do brwi.
  • Idealny łuk znajduje się na wysokości źrenicy, na równej linii ze skrzydełkiem nosa. Włoski poniżej linii usuwamy pęsetą.
  • Koniec to równa linia między skrzydełkiem nosa a zewnętrznym kącikiem oka.

Kształt twarzy a brwi

  • Twarz okrągła lub owalna

W tym przypadku najlepiej podkreślić załamanie łuku brwiowego, co pozwoli na optyczne wydłużenie twarzy. Brwi powinny mieć grubszy kontur, zbyt cienkie nie będą wyglądały estetycznie.

  • Twarz trójkątna lub podłużna

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się długie, proste i pełne brwi, które optycznie skrócą pociągły kształt twarzy. Zawsze należy rysować kredką po swojej naturalnej brwi, tak aby zachować jej kształt.

  • Twarz kwadratowa

W tym przypadku należy podkreślić mocniej początek brwi i zwężyć je ku skroni. Linia nie powinna być również zbyt długa.

Kredka do brwi L’Orèal – znajdź swój ideał!

Brow Artist Maker

To innowacyjna kredka do brwi, która z jednej strony ma końcówkę wypełniającą brwi kolorem, a z drugiej delikatny pędzelek do przeczesania włosków i utrwalenia efektu. Idealnie sprawdzi się w przypadku przerzedzonych brwi.

Brow Artist Plumper

To precyzyjna szczoteczka do brwi, która nadaje kolor, zagęszcza i podkreśla ich linię. To trafiony wybór w przypadku niezdyscyplinowanych i przerzedzonych brwi.

Brow Artist Designer

To miękka kredka do brwi, która nadaje im kolor oraz optycznie zagęszcza włoski. Po drugiej stronie zamieszczona została precyzyjna szczoteczka do układania brwi i wyczesania z nich nadmiaru produktu. Jeśli masz mało wyraziste brwi, to jest to produkt idealny dla ciebie!

Brow Artist Shaper

To dwustronna kredka – z jednej strony znajduje się wkład koloryzujący, a z drugiej wosk i pędzelek. Na początku podkreślamy brwi kolorem i wyczesujemy, a następnie utrwalamy efekt woskiem.

Brow Artist Genius

To paletka do stylizacji brwi. Znajdziemy w niej puder, lekko napigmentowany wosk, pęsetę i szczoteczkę stylizującą brwi oraz pędzelek do nakładania wosku i pudru. Dzięki tej paletce można nadać odpowiedni kształt brwiom, wypełnić je kolorem i ułożyć szczoteczką.

Brow artist Sculpt

To szczoteczka do wypełniania konturu brwi, stylizowania ich i nadania im objętości.

Jak malować brwi kredką?

Pamiętaj, że pokrywamy kredką jedynie miejsca, w których mamy rzadkie włoski lub nierówności. Chodzi po prostu o wyrównanie kolorytu oraz dociągnięciu łuku. Makijaż brwi zaczynamy od miejsc na zewnątrz łuku – kredkę prowadzimy delikatnie, aby kolor nie był zbyt mocny. Należy dobierać go do naszego naturalnego koloru brwi. Na zakończenie można jeszcze wyczesać włoski szczoteczką – od wewnętrznej do zewnętrznej strony łuku.