Czy da się całkowicie zmienić kształt ud?

Śledząc świat celebrytów pewnie zauważyłaś, że zdarza im się nagle całkowicie zmienić kształt ud czy pośladków. Najczęściej twierdzą, że stoi za tym dieta, geny i ćwiczenia. A jak jest naprawdę?

Czy dieta i ćwiczenia mają wpływ na modelowanie ud?

Nie ma produktów, które zapewnią „magiczne” schudnięcie z ud, choć oczywiście waro stawiać na różnorodną dietę opartą na świeżych warzywach, pestkach i pełnych ziarnach. Do ciekawych wniosków nad tym, jak schudnąć z ud i pośladków, doszli kilka lat temu badacze z uniwersytetu w Tel Avivie. Okazało się, że siedzący tryb życia rzeczywiście powoduje poszerzenie partii ciała wokół ud i pośladków. Umiejscowione tam komórki tłuszczowe, na które cały dzień wywołwany jest nacisk, rozszerzają się nawet o 50 proc. Dlatego nie da się ukryć, że jeśli pracujesz w biurze, chodzenie pieszo do pracy lub zajęcia ruchowe wieczorem powinny być Twoją codziennością.

Jeśli nigdy nie korzystałaś z usług prywatnego trenera, warto umówić się na zajęcia. Osoba z wieloma latami doświadczenia i kierunkowym wykształceniem wie, jak schudnąć z ud i stymulować konkretne mięśnie lub wręcz przeciwnie – skupić się na innych, te pozostawiając w spokoju. Może się okazać, że codziennie pocąc się na siłowni tylko przyspieszasz rozrost mięśni ud, co oddala Cię coraz bardziej od wymarzonej harmonijnej sylwetki.

Jeśli nie masz czasu trzymać się specjalistycznego treningu, wybieraj zajęcia, które uruchamiają mięśnie całego ciała i poprawiają proporcje nóg, jak pływanie, taniec czy nordic-walking.

Skalpel jako metoda modelowania ud?

  • Jeśli nic nie pomaga, można     oczywiście poddać się zabiegowi chirurgicznemu modelowania ud. Jednak po latach stosowania takich metod wiemy już, że wiążą     się one z pewnymi ograniczeniami. Nawet przykład milionerki Oprah Winfrey pokazuje, że po odessaniu tłuszczu z ciała wystarczyło kilka lat, by wróciła do dawnej wagi.
  • Nie wspomina się zbyt często o tym, jak bolesne i inwazyjne są to zabiegi. W przypadku ud siadanie czy spanie w ulubionej pozycji może być utrudnione przez wiele tygodni po zabiegu.
  • Poza tym usuwanie tkanki tłuszczowej nie zawsze udaje się równomiernie, a co za tym idzie, na udach pojawia się jeszcze więcej cellulitu i nierówności.

Modelowanie ud w gabinecie kosmetycznym

Obecnie w gabinetach kosmetycznych jak Beauty Skin w Warszawie dostępne są metody modelowania ud, które pozwalają w łagodniejszy sposób osiągnąć zamierzony efekt. Niektóre z nich dają rezultaty po jednej sesji i wiążą się z większym wydatkiem. Inne można potraktować jak masaż czy wyjście do kosmetyczki – sesja raz na parę tygodni daje stopniowe rezultaty i pomaga zapewnić sobie trwałe wymodelowanie ud.

-Do takich metod jest zaliczana endermologia i karboksyterapia. – wyjaśnia personel kliniki. – Nie są bolesne ani inwazyjne i można się im poddawać nawet w seriach     po 6 czy 10.

Na drugim biegunie są metody modelowania ud w gabinecie kosmetycznym takie jak Ultraskin II Absolute. W Beauty Skin w Warszawie rezultaty są najczęściej widoczne już po jednym zabiegu, choć nie pojawiają się od razu, lecz z czasem w ciągu najbliższych tygodni. Rekonwalescencja, komfort pacjenta i wywoływany ból są nieporównywalnie niższe, niż w przypadku tradycyjnych metod chirurgicznych. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zajrzyj na www.beautyskin.com.pl.