Digital Smile Design – komputerowe projektowanie uśmiechu

Zaprojektuj swój usmiech w Smile Design Clinic

Wielu z nas bardzo często jest niezadowolonych ze swojego uzębienia. Krzywe zęby, ubytki, przebarwienia to tylko niektóre z powodów. Aby estetyczna poprawa naszego uśmiechu była udana, konieczna jest współpraca między pacjentem a stomatologiem. Niestety niekiedy zdarza się, że ostateczny rezultat nie jest dokładnie taki, na jakim nam zależało. Dziś, dzięki metodzie Digital Smile Design, można uniknąć wielu rozczarowań, ponieważ pozwala ona na projektowanie nowego uśmiechu z pokazaniem pacjentowi efektu końcowego.

DSD – co to jest?

Metoda Digital Smile Design polega na komputerowym projektowaniu nowego uśmiechu, wizualizacji procesu leczenia wraz z pokazaniem pacjentowi efektu końcowego. DSD opiera się na współpracy między stomatologiem a pacjentem, co pozwala sprostać indywidualnym potrzebom i wyobrażeniom na temat wymarzonego uśmiechu. Twórcą tej metody jest brazylijski dentysta Christian Coachman, któremu zależało na jak najdokładniejszym projektowaniu zębów, zgodnie z życzeniami pacjentów. DSD pozwala na zobaczenie swojego nowym uśmiechu, zanim ten jeszcze powstanie.

Digital Smile Design – krok po kroku

Pierwsza konsultacja trwa około 1,5 godziny. W tym czasie wykonuje się serię zdjęć i filmów twarzy pacjenta, jego zębów oraz uśmiechu.
Lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad na temat jego wyobrażeń o nowym uśmiechu.
Specjalista analizuje zależności pomiędzy zębami, ustami, uśmiechem, rysami twarzy, a nawet osobowością. Dzięki specjalnym cyfrowym planszom zostaje zaprojektowany nowy uśmiech (w programie komputerowym CAD/CAM). Wszystko konsultowane jest z pacjentem, aby spełnić jego oczekiwania. W ten sposób powstaje szczegółowy plan leczenia.
Ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej nowego uśmiechu, który pacjent będzie mógł później przymierzyć.

Digital Smile Design – korzyści

Analiza pozwala na otrzymanie szczegółowego i przejrzystego planu leczenia. Uwzględnione zostaje także to, czy w leczenie powinni być zaangażowani dentyści różnych specjalności, np. ortodonta czy chirurg stomatologiczny. Eksperci z kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie dodają, że sukces efektu końcowego zawsze zależy od dobrej komunikacji całego zespołu specjalistów. Zaletą DSD jest dokładne rozpisanie etapów leczenia wraz z uwzględnieniem wszystkich kosztów.

DSD – zaprojektujemy Twój uśmiech

Technologia DSD pozwala m.in. na zaprojektowanie licówek, protez zębowych, skorygowanie linii uśmiechu czy leczenie implantologiczne. Projekt nowego uśmiechu umożliwia pacjentowi zobaczenie swojego wyglądu przed i po metamorfozie. Wówczas może podjąć decyzję, czy właśnie o taki nowy uśmiech mu chodziło.

Digital Smile Design to nowoczesna metoda, która opiera się na stworzeniu wizualizacji nowego uśmiechu, dzięki czemu pacjent może zobaczyć efekt końcowy leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Jest to niezwykle dogodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na jak najdokładniejsze dopasowanie nowego uśmiechu. Jeśli wirtualny projekt w pełni spełnia Twoje oczekiwania, możesz zacząć wprowadzać go do rzeczywistości!

Więcej informacji na ten temat uzyskasz klikając w podany link: www.smiledesignclinic.pl.