Doceń korzyści zabiegów ginekologii estetycznej!

obkurczanie pochwy

Ginekologia estetyczna jest coraz bardziej doceniana przez kobiety, które pragną zadbać o swoje życie seksualne i mimo upływającego czasu czuć się atrakcyjnie. Czasy, w których poddawanie się zabiegom okolic intymnych było uznawane za fanaberię, na szczęście mamy już za sobą. Ginekologia estetyczna oferuje nam zabiegi, które są w stanie przywrócić komfort stref intymnych, co wiąże się z podniesieniem jakości życia.

Co ważniejsze, współczesne metody są bezbolesne i nieinwazyjne, dzięki czemu bezpośrednio po zabiegu wracamy do codzienności. Przedstawiamy zabieg obkurczania pochwy metodą laserową. Nie czekaj, zrób to dla siebie i na nowo ciesz się życiem!

Dla kogo przeznaczony jest zabieg obkurczania pochwy?

Obkurczanie pochwy to świetne rozwiązanie dla kobiet, których okolice intymne utraciły jędrność, czyli dla cierpiących na tzw. zespół luźnej pochwy, określany również luźną pochwą. Na zabieg laserowego obkurczania pochwy decydują się głównie panie po przebytej ciąży. Na problem bardziej narażone są kobiety po ciężkich porodach siłami natury oraz te, które rodziły więcej niż raz. Zespół luźnej pochwy często dotyczy też kobiet po przebytej menopauzie, która jest związana ze zmianami hormonalnymi. Zespół luźnej pochwy jest dla wielu kobiet powodem do wstydu. Panie przestają czuć się atrakcyjne i tracą pewność siebie. Tzw. luźna pochwa obniża satysfakcję podczas stosunku płciowego zarówno u kobiety, jak i jej partnera. Może zatem przyczynić się do ograniczania zbliżeń i przekładać się na problemy w związku. Decydując się na zabieg, pomagasz przede wszystkim sobie, a często także swojemu związkowi.

Laserowe obkurczanie pochwy

Dzisiejsza ginekologia estetyczna pozwala łatwo pozbyć się problemu utraty elastyczności okolic intymnych. W przeciwieństwie do chirurgicznego leczenia zespołu luźnej pochwy, obkurczanie pochwy laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym. Nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, dzięki czemu możesz uniknąć procesu gojenia i rekonwalescencji.

W Klinice Lasermed w Nowym Targu oferowane jest obkurczanie pochwy laserem Fotona Spectro SP. Urządzenie oddziałuje na tkanki podwyższoną temperaturą, co powoduje ich ogrzanie.

To tak zwane obkurczanie fototermiczne. Włókna kolagenowe ulegają głębokiej regeneracji, dochodzi do ich skrócenia i zagęszczenia. Powstaje też znacznie więcej nowego kolagenu. Za sprawą tych procesów poprawia się jakość błony śluzowej pochwy, która zyskuje elastyczność i odpowiednie napięcie. Przebudowa włókien kolagenowych następuje stopniowo, dlatego pełnych efektów możesz oczekiwać w ciągu kilku miesięcy od zabiegu. Zabieg laserowego obkurczania pochwy trwa zazwyczaj około 30 minut. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu możesz wrócić do codziennych obowiązków, jednak przez miesiąc musisz powstrzymać się od współżycia. Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest bardzo niskie.

Efekty obkurczania pochwy laserem

Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów może wystarczyć tylko jeden zabieg, a na efekty nie trzeba długo czekać. Przez kolejne tygodnie po zabiegu trwa proces przebudowy włókien kolagenowych. Poprawia się sprężystość, narządy płciowe odzyskują prawidłowe napięcie. Różnica będzie widoczna także w wyglądzie okolic intymnych, dzięki czemu na nowo poczujesz się atrakcyjna. Odpowiednie napięcie pochwy umożliwi Tobie i Twojemu partnerowi osiąganie lepszych doznań podczas stosunku, co z pewnością wpłynie na poprawę waszych relacji. Zabieg obkurczania pochwy może również uchronić Cię przed wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Czas, przez jaki utrzymają się efekty, jest zależny od rodzaju problemu oraz wieku Pacjentki.