Garnier szampon koloryzujący – kiedy warto po niego sięgnąć?

Farbowanie włosów to czynność, której bardzo duża ilość kobiet poddaje się regularnie co kilka tygodni. Bardzo często sięgamy po trwałe farby do włosów, których stosowanie nie zawsze jednak wychodzi nam na korzyść. Czasami dużo bezpieczniej jest skorzystać z farby do włosów bez amoniaku, by móc w tym czasie zastanowić się nad dalszym planem na swoją fryzurę. Kiedy w szczególności warto sięgnąć po Garnier szampon koloryzujący? Dowiedz się, jak skutecznie farbować swoje włosy!

Szampony koloryzujące do włosów, czyli czekając na koloryzację trwałą

Garnier szampon koloryzujący to produkt, po który warto sięgnąć w przypadku, gdy zazwyczaj farbujemy włosy trwałym środkiem do koloryzacji, ale z różnych przyczyn kolor stracił na intensywności po krótkim czasie, np. w wyniku częstego kontaktu włosów z promieniowaniem UV czy chlorowaną wodą. Jeśli włosy farbujemy zazwyczaj co 6 tygodni, ale kolor wyblakł już po 3, warto go odświeżyć właśnie przy pomocy delikatnej farby do włosów bez amoniaku – dzięki temu kolor znów stanie się głęboki i błyszczący, a my nie będziemy miały wyrzutów sumienia, że zbyt często narażamy swoje włosy na niszczące i drażniące działanie tradycyjnej farby do włosów.

Zmywalna farba do włosów – gdy nie jesteś pewna koloru

Zastosowanie szamponu koloryzującego może być również bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy zamiar zmienić dotychczasowy kolor włosów, ale nie jesteśmy pewne, czy wybrany przez nas odcień będzie odpowiednio dopasowany do pozostałych elementów naszej urody, np. oczu, skóry czy brwi. Farba do włosów bez amoniaku zmywa się zazwyczaj po kilku lub kilkunastu myciach, co pozwoli nam w tym czasie wyrobić sobie opinię na temat wybranego koloru i wedle uznania sięgnąć następnie po farbę trwałą w tym samym odcieniu lub szukać dalej odpowiedniego dla siebie rozwiązania.

Delikatna farba do włosów do zakrycia siwizny?

Garnier szampon koloryzujący, choć jest zmywalną farbą do włosów bez amoniaku, nie oznacza, że słabiej radzi sobie z ukrywaniem siwych włosów! Wręcz przeciwnie, tego typu produkty bardzo dobrze sprawdzą się przy zakrywaniu siwizny, szczególnie gdy do tradycyjnego farbowania pozostało nam tak naprawdę dużo czasu. Dzięki temu ukryjemy wstydliwy dla nas mankament urody, a dodatkowo nadamy swoim włosom blasku oraz odświeżymy wygląd.

Samodzielna i tania koloryzacja włosów

Na koniec warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt stosowania szamponu koloryzującego Garnier – jest to jak najbardziej oszczędny sposób na koloryzację włosów. Porównując ceny farbowania włosów w salonach fryzjerskich i koloryzacji domowej, możemy zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy. Dodatkowo do farbowania włosów szamponami koloryzującymi nie potrzebujemy tak naprawdę pomocy drugiego człowieka – współcześnie sposób aplikacji farb do włosów tego typu został idealnie dopasowany do domowych potrzeb samodzielnych kobiet.