Ginekologia estetyczna dla kobiet w każdym wieku

rewitalizacja okolic intymnych

Ginekologia estetyczna to dział, który bywa dla niektórych nieco wstydliwy. Korzystanie z dobroczynnych efektów jakie dają zabiegi z jednej strony jest pożądane, z drugiej jednak stanowi temat tabu ze względu na wrażliwe strefy jakimi się zajmuje. Niektórym wydaje się ponadto, że zabiegi ginekologii estetycznej przeznaczone są wyłącznie dla kobiet dojrzałych (tak sądzą młodsze panie) lub tylko dla młodych (to z kolei opinia nieco starszych). Wszystkie te skojarzenia i wątpliwości postaramy się rozwiać w niniejszym artykule. 

Ginekologia estetyczna – co to takiego?

Ginekologia estetyczna jest działem medycyny estetycznej zajmującym się intymnymi sferami kobiet. Choć być może daleko nam jeszcze do otwartości chociażby Amerykanek, to jednak świadomość Polek rośnie na tyle szybko, by intymne piękno powoli przestawało stanowić temat tabu. Należy pamiętać, że nie chodzi wyłącznie o poprawę estetyki miejsc intymnych (choć oczywiście to również w chodzi w zakres efektów zabiegów), ale przede wszystkim o  poprawę pożycia intymnego czy zlikwidowanie problemów związanych na przykład z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Od ekspertów Kliniki Miracki z Warszawy dowiedzieliśmy się, że ginekologia estetyczna (np. plastyka pochwy) może paniom kojarzyć się z inwazyjnymi technikami chirurgicznymi, choć zupełnie niepotrzebnie. Rozwój medycyny pozwolił bowiem na opracowanie małoinwazyjnych i bezpiecznych rozwiązań technologicznych, których celem jest przywrócenie komfortu w kontekście kobiecej intymności. 

Ginekologia estetyczna bez strachu

Wśród najbezpieczniejszych metod wykorzystywanych w ginekologii estetycznej wymienić można laseroterapię. Przykładowo, za pomocą lasera FemiLift możliwe jest laserowe obkurczanie pochwy oraz leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg niweluje bowiem luźność pochwy, która może pojawić się w wyniku porodu lub na skutek przechodzenia okresu okołomenopauzalnego. Laseroterapia niweluje również problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Bardzo korzystnym “skutkiem ubocznym” zabiegu jest poprawa pożycia intymnego, a co za tym idzie ogólna poprawa samopoczucia i wzrost pewności siebie. Wśród zabiegów typowo estetycznych, w których wykorzystać można laser FemiLift wymienić można na przykład laserowe wybielanie pochwy i odbytu.

Jedną z pierwszych placówek w Polsce, mogąca się cieszyć właściwościami lasera FemiLift była warszawska Klinika Miracki, która bardzo ceni sobie to urządzenie.  Eksperci podkreślają, że laser ten wykorzystuje metodę pixeli (wiązka lasera rozbijana jest na mikropixele), w efekcie której energia lasera dostarczana jest w postaci punktowych bodźców termicznych. Umożliwia to podgrzanie głębokich warstw błony śluzowej bez naruszenia otaczającej tkanki, co intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Jednak choć laseroterapia cechuje się minimalną inwazyjnością, błyskawicznym powrotem do zdrowia i spektakularnymi efektami, warto przyjrzeć się również innym metodom poprawy intymnego piękna. 

Zabiegi stworzone z myślą o kobietach

Wśród zabiegów polecanych w klinikach urody istnieją takie, które stworzone zostały specjalnie z myślą o kobiecych strefach intymnych. Warto wspomnieć o dwóch z nich. 

  1. Neauvia Organic Intense Rose – to wypełniacz stosowany w zabiegach takich jak powiększanie warg sromowych, wyrównanie ich symetrii, leczenie lipoatrofii intymnej, czy waginoplastyki. Stosowanie wypełniacza stanowi też dobre rozwiązanie w przypadku walki z oznakami starzenia się okolic intymnych. Kwas hialuronowy zawarty w produkcie sprawia, że  wzrasta poziom nawilżenia warg sromowych i łechtaczki, a ich struktura, jędrność i elastyczność ulegają znacznej poprawie. To zabieg, który nie tylko korzystnie wpływa na wygląd zewnętrzny kobiecych okolic intymnych, ale również pomaga pozbyć się takich dolegliwości jak ból i uporczywy świąd.
  2. O-shot – to zabieg, który jest najlepszym przykładem, że ginekologia estetyczna jest skierowana do kobiet w każdym wieku. W przeciwieństwie do niektórych innych kuracji, głównym celem O-shot nie jest poprawa wyglądu miejsc intymnych. Ma bowiem służyć przede wszystkim osiąganiu przyjemności. Kuracja opiera się na zastosowaniu mezoterapii  w okolice łechtaczki, co pozwala na uzyskanie większej przyjemności w trakcie trwania stosunku oraz przeżywanie silniejszych orgazmów. Ale O-shot to także sposób na walkę z wysiłkowym nietrzymaniem mocz czy, nawracającymi stanami zapalnymi sromu i pochwy.

Ginekologia estetyczna – zabiegi znane-nieznane

W ogromnym wachlarzu możliwości gabinetów medycyny estetycznej, ginekologia estetyczna zajmuje bardzo ważne miejsce. Wiele rozwiązań, które wydają się być dostosowane do wąskiej grupy problemów, mogą być w rzeczywistości wykorzystywane w innych dziedzinach. Przykładem jest na przykład Attiva – endodermalny lifting falami radiowymi. Przyjęło się, że jest on metodą na przywrócenie smukłej, jędrnej sylwetki i czy modelowania twarzy. Warto jednak wiedzieć, że fale radiowe, które mają za zadanie poprawić ogólny wygląd skóry poddanej terapii, doskonale sprawdzają się także w przypadku miejsc intymnych. W wykwalifikowanych rękach ekspertów, za pomocą zabiegów Attiva można osiągnąć niewiarygodne efekty w przypadku poprawy wyglądu miejsc intymnych.

Innym przykładem jest karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, który wprowadza się pod skórę. Powszechnie wiadomo, że działanie karboksyterapii  rozszerzenie drobne naczynia krwionośne i powoduje powstanie nowych, co prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, a co za tym idzie, zwiększa transport tlenu oraz składników odżywczych. Karboksyterapia stosowana może być również w okolice intymne.

Jak widać, ginekologia estetyczna to gałąź medycyny estetycznej skierowana do kobiet w każdym wieku, która ma na celu nie tylko odzyskanie kobiecego piękna, ale także leczenie różnego typu dolegliwości i pozwalająca na uzyskiwanie większej przyjemności z pożycia intymnego.