Gładka, nawilżona i odmłodzona skóra twarzy dzięki Masce Skin Fit

Nie ma sposobu na powstrzymanie upływającego czasu, jednak są takie, które pozwolą nam odroczyć niepożądane dla naszej skóry efekty. W walce ze starzeniem się skóry twarzy oraz zmianami trądzikowymi z pomocą przychodzi Maska Skin Fit. Zabieg, podczas którego na twarz nakładana jest maska tretinoinowa, daje efekt odmłodzenia oraz poprawy jakości skóry. Maskę z kwasu retinowego poleca się szczególnie osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek oraz zmniejszyć widoczność rozstępów skóry.

Czym jest maska tretinoinowa?

Tretynoina (kwas retinowy), pochodna witaminy A., znana jest przede wszystkim z działania przeciwstarzeniowego. Poprzez podrażnienie naskórka stymuluje komórki skóry do podziału (wzrostu), dzięki czemu wpływa na przyspieszenie odnowy komórkowej skóry.

Jak wygląda zabieg z użyciem Maski Skin Fit?

Podczas zabiegu Maski Skin Fit kosmetolog nakłada produkt na skórę twarzy i pozostawia na kilkanaście minut do momentu jej zastygnięcia. Następnie maska jest zdejmowana. Pierwsze rezultaty da się zauważyć zaraz po zabiegu – skóra jest wyraźnie gładsza i jaśniejsza. Jednak, jak podkreślają eksperci z bydgoskiej Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl dla osiągnięcia długotrwałych rezultatów zabieg należy powtarzać 3 do 5 razy w odstępach tygodnia, a następnie raz na miesiąc.

Efekty, jakie daje zastosowanie Maski Skin Fit

Maska tretinoinowa hamuje rogowacenie naskórka, ma działanie złuszczające i nawilżające, redukuje płytkie zmarszczki oraz przebarwienia. Dzięki niej skóra staje się jędrna i bardziej elastyczna. Struktura skóry zostaje ujednolicona, a rozszerzone pory widocznie się zmniejszają.

Przeciwskazania do nałożenia maski tretinoinowej:

  • alergie skórne,
  • opryszczka (aktywna),
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na wit. A,
  • opalanie w trakcie kuracji,
  • otwarte rany bądź zmiany chorobowe.

Skutki uboczne zabiegu z wykorzystaniem tretinoiny

Gdy używamy substancji w sposób długotrwały, skóra może zrobić się zaczerwieniona. Warto pamiętać o tym, że tretinoina uwrażliwia skórę na promieniowanie UV, dlatego podczas kuracji nie można wystawiać skóry twarzy na słońce, a w późniejszym czasie należy chronić ją filtrami przeciwsłonecznymi. Po zabiegu dobrze jest intensywnie nawilżać skórę twarzy, a do jej mycia używać wyłącznie neutralnego mydła. Na twarzy może pojawić się złuszczający się naskórek, którego nie powinno się zdrapywać. By nie podrażnić skóry, makijaż można nałożyć nie wcześniej niż kilka godzin po zabiegu, a najlepiej nie krócej niż po 24 godzinach.

Więcej informacji na temat Maski Skin Fit znajduje się pod adresem: http://www.esteticmed.pl/zabiegi/maska-skin-fit.