Golenie miejsc intymnych – jak to robić właściwie?

golenie włosów łonowych ekobieca.pl

Golenie miejsc intymnych to metoda prosta, tania i szybka, jednak sprawia wiele kłopotów, takich jak podrażnienia, zacięcia czy wrastające włoski. Na szczęście poprawna technika, dobór odpowiedniej maszynki i kosmetyków może Cię przed nimi ustrzec!

Kiedy zdecydować się na pierwsze golenie?

Tak naprawdę nie istnieje określony wiek, w którym możesz lub powinnaś zacząć się depilować. Jest to kwestia gustu i indywidualnych potrzeb. Nie ma jednak sensu pozbywać się włosków, które są jeszcze jasne i słabo widoczne – odrastając, mogą przyczynić się do kłucia i swędzenia. Według statystyk, golenie miejsc intymnych u dziewczyn zaczyna się ok. 15 roku życia, co nie znaczy, że nie można tego robić wcześniej lub poczekać z tym dłużej.

Usuwanie martwego naskórka

Przed nałożeniem jakiegokolwiek płynu lub kremu do golenia należy właściwie przygotować delikatną skórę okolic intymnych. Usunięcie martwych komórek naskórka ułatwi Ci dokładniejsze golenie. Na dodatek proces złuszczania pozwala Ci pozbyć się wszelkich pozostałości naskórka, które mogą wchodzić Ci w drogę i powodować podrażnienia lub infekcje w przypadku skaleczenia. Do złuszczania naskórka przed goleniem miejsc intymnych świetnie nada się m.in. peeling enzymatyczny Bielenda Proffesional od ekobieca.pl. Zawarty w nim aloes złagodzi ewentualne podrażnienia. Jeśli masz wrażliwą skórę i borykasz się z problemem wrastających włosków, koniecznie powinnaś złuszczyć naskórek miejsc intymnych dzień przed goleniem.

Nawilżanie skóry okolic intymnych

Tak jak nawilżasz twarz, ręce i nogi każdego dnia, powinnaś również te sfery utrzymywać w odpowiednim nawilżeniu. Kiedy włosy są dobrze nawilżone, łatwiej jest je usunąć, a skóra jest mniej podatna na podrażnienia. Pamiętaj tylko, aby stosować łagodne środki nawilżające bez substancji zapachowych.

Odpowiednia maszynka do golenia okolic intymnych

Skóra w tamtym miejscu jest bardzo wrażliwa, więc jak najmniejsza ilość ruchów maszynką ograniczy jej podrażnienia. Maszynka powinna być ostra i najlepiej mieć więcej niż jedno ostrze, co zwiększa szanse na uzyskanie gładkiego golenia. Powinnaś również upewnić się, że na maszynce nie ma zabrudzeń, ani o zgrozo, rdzy albo pleśni (te należy natychmiast wyrzucić). Jeśli ostrze ciągnie za skórę, zamiast gładko przesuwać się po jej powierzchni, jest to znak, że należy ją wymienić.

Użyj kremu do golenia

Nigdy nie gol suchej skóry! Może to powodować guzki, podrażnienia i zacięcia. Należy zastosować krem zmiękczający, żel albo nawet odżywkę do włosów, jeśli nie masz nic innego pod ręką – dzięki temu ostrze może delikatnie przesuwać się po powierzchni skóry. My polecamy krem do golenia okolic intymnych Pilaten, który dostaniesz np. w drogerii internetowej ekobieca.pl. Szybko wnika we włoski, powoduje wolniejszy porost włosów oraz dodatkowo odżywia skórę. Warto pamiętać, że najlepszy czas na golenie miejsc intymnych, i nie tylko, jest pod koniec brania prysznica, kiedy skóra jest najbardziej miękka.

Golenie miejsc intymnych zawsze “z włosem”

Główna zasadą bezpiecznego golenia to kierowanie maszynki w kierunku wzrostu włosów, a nie “pod włos” – zapobiega to wrastaniu włosków i podrażnieniom. Golenie w przeciwnym kierunku “ciągnie” mieszki włosowe, co może prowadzić do podrażnień, jak również zwiększenia prawdopodobieństwa bolesnych skaleczeń. Jak golić miejsca intymne? Pochyl się do przodu i unieś nogę. W ten sposób będziesz w stanie wyraźnie widzieć, co robisz. Możesz sobie pomóc, opierając nogę o ścianę łazienki, szafkę czy brzeg wanny. Wykonuj płynne pociągnięcia maszynką od środka na zewnątrz. Przy goleniu okolicy warg sromowych, pamiętaj, aby utrzymywać mocno napiętą skórę. Pomaga to zapobiec niepożądanym skaleczeniom, które w tym obszarze ciała mogą być trudne do szybkiego wygojenia.

Nawilżenie i ukojenie po goleniu

Po goleniu należy dobrze osuszyć okolice bikini i zastosować kojący krem ​​nawilżający ze składnikami takimi jak aloes lub olejek z drzewa herbacianego. Skóra okolic intymnych wymaga systematycznej pielęgnacji i nawilżania – wtedy golenie włosów łonowych jej nie straszne!

Dzięki przestrzeganiu tych zasad cały proces golenia miejsc intymnych przebiegnie szybko i sprawnie oraz bez nieprzyjemnych skutków ubocznych!