Jak odpowiednio dobrać buty snowboardowe, aby były praktyczne i wygodne

buty snowboardowe selectshop.pl

Buty snowboardowe to kluczowy element, oczywiście oprócz deski, który decyduje o komforcie podczas jazdy. Jak każdy inny sprzęt do snowboardu, muszą być odpowiednio dobrane do użytkownika, aby dobrze spełniały swoją funkcję i zapewniały bezpieczeństwo podczas szaleństw na stoku. Warto wiedzieć, jeśli chodzi o buty snowboardowe jak dobrać je odpowiednio zarówno do nogi, jak i do deski. Oto kilka najważniejszych kryteriów.

Rozmiar butów snowboardowych

To podstawowe kryterium przy wyborze właściwie każdego sprzętu, jednak w przypadku butów do deski, jest szczególnie istotne, gdyż podczas jazdy na stoku, ich użytkownik spędzi w nich niemal cały dzień. Oczywistym jest fakt, że muszą być wygodne, do czego pierwszym krokiem jest odpowiednie dopasowanie. Przy wyborze rozmiaru bardzo pomocny będzie podział na buty snowboardowe damskie oraz buty snowboardowe męskie. Ich rozmiary oraz kształt wkładki dostosowane są do kształtu stopy oraz najczęściej występujących rozmiarów. Podczas dobierania rozmiaru, najlepiej sugerować się długością wkładki wyrażoną w centymetrach. Jest to najbardziej wiarygodny wyznacznik, w przeciwieństwie do zróżnicowanych rozmiarów. Należy jednak pamiętać o tym, aby po zmierzeniu najdłuższego odcinka stopy, do otrzymanego wyniku doliczyć jeden centymetr marginesu. Szeroki wybór rozmiarów butów snowboardowych dostępny jest w sklepie selectshop.pl.

Trzymanie kostki w bucie snowboardowym

Oprócz długości wkładki, podczas poszukiwań butów snowboardowych ważna jest również kwestia jak dobrać je do kostki, aby dobrze ją trzymały. Po założeniu wybranego modelu na obie stopy, należy pochylić ciało lekko do przodu, tak, aby piszczele oparły się na krawędzi buta. W tym momencie należy zaobserwować, czy pięta w bucie nie podnosi się do góry – jeśli tak się właśnie dzieje, świadczy to o źle dobranym bucie.

Twardość butów snowboardowych

Jest to jedno z najważniejszych kryteriów, które należy dostosować do poziomu umiejętności jazdy. Reguła jest następująca – im wyższy poziom jazdy, tym twardsze buty. Miękkie buty sprawdzą się najlepiej w przypadku osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę na stoku. W skali od 1-10, osoby początkujące powinny szukać dla siebie butów w przedziale 1 – 4.

Zaufanie i jakość – najlepsze marki butów snowboardowych

Podczas poszukiwań idealnych butów do jazdy na snowboardzie, najlepiej zawęzić je do najbardziej znanych marek, które cieszą się renomą i zaufaniem. Będzie to gwarancja dobrej jakości i trwałości obuwia. Wśród najbardziej polecanych znajdują się:

  • Buty snowboardowe Burton. Burton to firma przodująca w dziedzinie snowboardu. Jej założyciel miał ogromny wkład w powstawanie i rozwój tej dyscypliny sportów. Marka Burton specjalizuje się od początku istnienia właśnie w produkcji samego snowboardu, jaki i akcesoriów. Buty snowboardowe Burton dostępne są w ofercie selectshop.pl.
  • Buty snowboardowe Vans. Ta marka specjalizuje się w produkcji obuwia i od początku istnienia, buty to po prostu jej specjalność. Buty snowboardowe Vans wykonane są z niezwykłą starannością i z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Zdecydowanie jest to marka, której warto zaufać.
  • K2 Snowboarding – nazwa tej marki mówi sama za siebie. Producenci K2 specjalizują się w zaopatrywaniu sportowców uprawiających sporty ekstremalne. Jej twórcy wiedzą, czego należy wymagać od butów snowboardowych.

Wygląd butów snowboardowych

Wygląd nie jest najważniejszą kwestią, ale nie można powiedzieć, że w ogóle się nie liczy. Większa przyjemność z jazdy jest wtedy, kiedy można szaleć na stoku, mając na sobie sprzęt odpowiadający własnym gustom i upodobaniom. W poszukiwaniu odpowiednich wzorów i kolorów znów pomocny będzie podział na buty snowboardowe męskie oraz buty snowboardowe damskie. Przy zastosowaniu tych samych materiałów i technologii różnią się od siebie fasonami, kolorami oraz wzorami.