Jak skutecznie modelować ciało?

kriolipoliza na boczki

Piękne, smukłe i zgrabne ciało to marzenie wielu kobiet. Na jego osiągnięcie istnieje wiele sposobów – od diety i ćwiczeń aż do zabiegów medycyny estetycznej. Nie ulega wątpliwości, że do grupy najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych zaliczają się te ostatnie. Wśród pacjentek gabinetów medycyny estetycznej największym zainteresowaniem cieszy się endermologia Alliance. Na czym polega ten zabieg modelowania ciała. Jakie efekty przynosi?

Czym jest endermologia Alliance?

Endermologia Alliance jest zabiegiem, który ma na celu wyszczuplić i wymodelować ciało, a także wyeliminować pomarańczową skórkę. Zabieg ten korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, przez co jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny. Plusem endermologii Alliance jest również to, że pozwala osiągnąć lepsze i szybsze rezultaty niż tradycyjna endermologia. Specjaliści z łódzkiej kliniki Novoderm podkreślają też, że ten nowoczesny zabieg modelujący sylwetkę jest bardziej komfortowy dla pacjentki niż inne procedury osiągające takie same efekty.

Jak modelować ciało endermologią Alliance?

Zabieg endermologii nie jest tym z serii inwazyjnych. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalne urządzenie opracowane przez francuską firmę LPG. Jego charakterystyczną cechą jest głowica, którą wykonuje się całą procedurę. Umożliwi ona wielowymiarową penetrację tkanki, co przekłada się na redukowanie tłuszczu na poziomie komórkowym. Rolki urządzenia dostosowują się do rodzaju tkanek na ciele, stymulują je i pobudzają organizm do naturalnego usuwania tkanki tłuszczowej i wytwarzania w jej miejsce nowej. W wyniku stymulacji organizm zaczyna też naturalnie produkować większe ilości:

  • kolagenu – dla uzyskania efektu jędrnej skóry
  • elastyny – dla zwiększenia elastyczności skóry
  • kwasu hialuronowego – dla naturalnego wypełnienia i zwiększenia nawilżenia skóry.

Cały zabieg, choć wydaje się skomplikowany, jest łatwy do przeprowadzenia, bezbolesny i trwa krótko. Przez pacjentki odczuwany jest jako mocniejszy masaż. Po jego zakończeniu niepotrzebna jest rekonwalescencja, ponieważ modelowanie ciała odbywa się bez użycia skalpela czy igły, nie wykonuje się też żadnych nacięć.

Dla kogo są zabiegi na modelowanie ciała?

Endermologia Alliance jest zabiegiem przede wszystkim dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także skutecznie walczyć z cellulitem. Skorzystać można z niego też, jeśli celem jest wymodelowanie sylwetki, odmłodzenie i poprawa jędrności skóry, usunięcie niedoskonałości naskórka, blizn, bólów mięśni. W klinice Novoderm w Łodzi endermologia Alliance przeprowadzana jest zarówno na całe ciało, jak i na twarz. Co do zasady z zabiegu skorzystać mogą kobiety w każdym wieku, jednak muszą one pamiętać o przeciwwskazaniach. Zalicza się do nich:

  • stany zapalne i infekcje skóry,
  • nowotwory,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zapalenia żył.

Jakie są efekty zabiegów modelowania ciała?

Rezultaty, jakie osiąga się dzięki endermologii Alliance zależą od tego, ile zabiegów zostało przeprowadzonych. Procedurę tą można wykonać raz na jakiś czas lub zdecydować się na całą serię. W przypadku tego ostatniego rozwiązania w odstępie kilku dni wykonywanych jest do 15 zabiegów. Dzięki temu efekty są lepsze i bardziej widoczne, a także dłużej utrzymują się na ciele. Ilość zabiegów modelowania ciała najlepiej ustalić ze specjalistą z kliniki medycyny estetycznej.

Po wykonaniu serii zabiegów zauważyć można znaczne wygładzenie pomarańczowej skórki, wymodelowanie ciała, odmładzanie, uelastycznienie i ujędrnienie skóry, pojawianie się wcięcia w talii. Dzięki temu ciało lepiej się prezentuje. Plusem endermologi jest również usunięcie z ciała toksyn, poprawienie krążenia limfy oraz krwi.

Rekonwalescencja po endermologii Alliance

Endermologia Alliance to zabieg mało inwazyjny. Po jego wykonaniu od razu można wrócić do codziennych aktywności. Aby jednak wzmocnić efekty endermologii, warto stosować się do zaleceń. Mówią one, aby przestrzegać zasad zdrowego odżywiania, nawadniać organizm (pić minimum 2 litry wody), pamiętać o codziennej lekkiej gimnastyce, stosować odpowiednie dermokosmetyki. Całą listę zaleceń pozabiegowych otrzymuje się od lekarza na pierwszej wizycie, kwalifikującej do endermologii.