Jak uzyskać spektakularny wygląd uśmiechu w kilka dni?

Znakomita prezencja zębów to marzenie większości z nas. Właściwa proporcja, w przypadku uśmiechu, to równe i proste zęby, które wymagają z reguły poświęcenia czasu oraz środków na uzyskanie satysfakcjonujących efektów, jak chociażby w przypadku noszenia aparatu ortodontycznego. Czy istnieją jednak współcześnie możliwości zajmujące okres maksymalnie kilku dni, które pozwalają na szybką zmianę wyglądu uśmiechu? Odpowiedź na to pytanie z pewnością kryje się w nowoczesnych metodach, które wykorzystuje stomatologia estetyczna. Co się do nich zalicza?

Stomatologia estetyczna – obszar zastosowania

Nowoczesne rozwiązania stomatologii estetycznej mają na celu przede wszystkim poprawę wizerunku uzębienia i dziąseł. Obszarem zastosowania tej dziedziny leczenia dentystycznego jest więc przede wszystkim czyszczenie uzębienia poprzez skaling i piaskowanie, zmiana kształtu, barwy i rozmiaru zębów dzięki założeniu licówek oraz wybielaniu zębów, korekcja uśmiechu za pomocą aparatu ortodontycznego czy uzupełnienie protetyczne brakujących zębów. Ponadto, stomatologia estetyczna obejmuje również zmianę kształtu dziąseł, w tym leczenie recesji dziąsłowej, która jest problemem nie tylko związanym z wyglądem, lecz także zdrowiem zębów, nieleczona może powodować groźne choroby przyzębia, takie jak paradontoza.

Efektywne zabiegi stomatologii estetycznej – które z nich wybrać?

Różnorodność narzędzi upiększania zębów oraz dziąseł sprawia, że czasem trudno ocenić, co jest tak naprawdę najważniejsze. Szeroki wybór metod stomatologii estetycznej oferuje m.in. warszawska klinika Smile Design Clinic. W pierwszej kolejności warto więc postawić na dokładne czyszczenie uzębienia z kamienia nazębnego oraz osadu, zwłaszcza, że jest to oprócz względów estetycznych również doskonała profilaktyka przeciwpróchnicowa. I tak, skaling i piaskowanie to z pewnością czynności warte uwagi oraz systematycznego stosowania. Można je powtarzać co sześć miesięcy. Regularnie stosowane zapewniają solidną ochronę zębów przed rozwojem nie tylko próchnicy, lecz także chorób przyzębia. Ponadto, dobrze też wykonać profesjonalne i bezpieczne wybielanie zębów pod okiem specjalisty. Odbywa się ono w ciągu piętnastu minut za pomocą specjalnie przygotowanych nakładek, wypełnionych żelem Opalescence. Zdarzają się też sytuacje, w których przednie uzębienie jest tak zniszczone, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest założenie licówek na zęby. To także błyskawiczny i spektakularny środek maskujący takie niedoskonałości uśmiechu, jak na przykład szpary między zębami czy nierówny kształt uzębienia.

Metamorfoza uśmiechu w jeden dzień – możliwości protetyki 3D

Zjawiskowa metamorfoza uśmiechu jest możliwa również w ciągu jednej wizyty. Za jej sukcesem stoi wykorzystanie protetyki 3D, w tym także rewolucyjnego systemu CEREC. Technologia CAD/CAM z zastosowaniem kamery wewnątrzustnej, a także cyfrowej frezarki pozwala na wykonanie w czasie jednej godziny dowolnego rodzaju uzupełnienia protetycznego, takiego jak licówki na zęby, mosty, korony, wypełnienia typu inlay, onlay, overlay, a także protez zębowych. Co istotne, wysokiej jakości uzupełnienia są nie tylko długotrwałe, lecz także wyglądają naturalnie i wzbudzają zachwyt otoczenia.

Aparat ortodontyczny – doskonała droga do idealnego uśmiechu

Chociaż korekcja uzębienia w przypadku noszenia aparatu ortodontycznego wymaga czasu dłuższego niż kilka dni, istnieją już technologie, które znacznie skracają okres leczenia. Za sprawą piezochirurgii czy aparatu AcceleDent, zęby szybciej przemieszczają się we właściwe miejsce, co znacznie przyspiesza proces leczenia ortodontycznego. Warto więc zastanowić się nad gruntowną przemianą uśmiechu, która choć wymaga nieco więcej poświęceń, przynosi upragnione rezultaty na całe życie.

Więcej o nowoczesnych technologiach, używanych w stomatologii estetycznej, dowiesz się w Smile Design Clinic w Warszawie.