Jak zatuszować odrost włosów?

To prawda, że niektóre odrosty są modne. To prawda, że mogą dodawać fryzurze uroku. Jednak znacznie częściej sprawiają, że włosy wyglądają nieestetycznie, a ich posiadaczka sprawia wrażenie osoby zaniedbanej.Większośc kobiet decyduje się na żmudne farbowanie odrostów, które trzeba stale powtarzać, narażając włosy na zniszczenie. Jak zamaskować odrosty bez farbowania? Istnieje na to bardzo prosty sposób. Specjalnie z myślą o włosach farbowanych, L’Oreal stworzył spray na odrosty o unikatowej formule wyrównującej koloryt włosów. Bez względu na to, czy masz jasny czy ciemny odrost, możesz go z łatwością ukryć w ciągu kilku sekund.

Odrost włosów – modny czy nie?

Prawdziwą rewolucję w postrzeganiu odrostów wprowadziła kilka lat temu moda na ombre, polegająca na  koloryzacji z wykorzystaniem efektu kontrastu. Odkąd na ulicach zaczęły pojawiać się kobiety dumnie prezentujące włosy ciemne u nasady i jasne na końcach, zaczęło się powszechnie mówić o tym, że odrosty są modne. Czy rzeczywiście tak jest? Według światowych liderów fryzjerstwa, odrosty mogą wyglądać dobrze, a nawet dodawać uroku twarzy, ale tylko, gdy są kontrolowane. Jeżeli kontrastujące ze sobą kolory w naturalny sposób się przenikają – odrost włosów może stanowić ozdobę. Im mniejsza jest różnica kolorystyczna między poszczególnymi warstwami włosów, tym lepiej wygląda odrost. U osób używających farb o odcieniu zbliżonym do ich naturalnego, może być niemal niezauważalny. Zupełnie inaczej postrzegane są wyraźne, proste linie między włosami z pigmentem a naturalnymi. Taka różnica bardzo rzuca się w oczy i wygląda wyjątkowo nieestetycznie – zwłaszcza, jeśli jest to odrost na blond włosach. Dlatego w sytuacji, gdy odrost jest wywołany jednolitym farbowaniem włosów, ukrywanie odrostów jest jak najbardziej wskazane.

Jak działa spray na odrosty?

Magic Retouch jest kosmetykiem do włosów farbowanych w bardzo wygodnej formie sprayu. Jest przeznaczony dla wszystkich, którzy nie wiedzą, jak ukryć odrosty bez ponownego farbowania. Kilka sekund wystarczy, by skutecznie pokryć odrost włosów i nadać fryzurze zadbany wygląd. Dodatkowo, cząsteczki powietrza zawarte w sprayu działają pośrednio jak suchy szampon. Dzięki temu, włosy wyglądają na świeże, a ich objętość się zwiększa. Efekt świeżości utrzymuje się do następnego mycia, a spray można bez trudu zmyć z włosów zwykłą wodą. Skuteczność produktu wynika z zastosowania nowoczesnej technologii mikrodyfuzji oraz wysokiego stężenia pigmentu. Magic Retouch występuje w kilku wariantach kolorystycznych, dostosowanych do najpopularniejszych wśród Polek odcieni włosów:

  • czerń,
  • brąz,
  • ciemny brąz,
  • blond,
  • ciemny blond.

Jak używać Magic Retouch?

Aplikacja sprayu na odrost włosów trwa zaledwie kilka sekund i jest banalnie prosta. Instrukcja użycia opiera się na 5 krokach:

  1. Przed użyciem energicznie wstrząsamy opakowaniem.
  2. Wylot sprayu umieszczamy w odległości 10 cm od włosów. Aby odmierzyć potrzebną odległość, można użyć buteleczki ze sprayem, która ma właśnie taką długość.
  3. Rozpylamy produkt na odrosty. Wystarczy bardzo mała ilość, by dokładnie pokryć odrost. Aplikając spray w okolicach skroni, należy zasłonić twarz dłonią, aby ochronić oczy.
  4. Po aplikacji produktu czekamy przez około 60 sekund, tak aby preparat wyschnął na włosach.
  5. Przeczesujemy włosy grzebieniem, żeby usunąć ewentualny nadmiar kosmetyku.

Jeśli przez przypadek zabrudzimy dłonie sprayem, wystarczy je przetrzeć mokrą bawełnianą chusteczką lub wacikiem nasączonym płynem do demakijażu. I gotowe!