Kremy i sposoby na wrastające włosy po depilacji

kremy na wrastające włoski ekobieca.pl

Wrastające włosy to częsty problem kobiet, które do usuwania owłosienia używają wosku i depilatora. Zdarza się również, że włoski wrastają po goleniu, często tworzą się wokół nich pęcherzyki wypełnione płynem. Sposobem na ich usunięcie są kremy na wrastające włosy, jednak skuteczne okazuje się jedynie połączenie pielęgnacji z kilkoma domowymi zabiegami. Zobacz, jakie są przyczyny wrastających włosków i jak radzić sobie z tym defektem!  

Wrastające włoski po depilacji i goleniu – przyczyny

Wiele kobiet usuwa włosy przy pomocy depilatora, wosku lub plastrów. Są to metody pozwalające na uzyskanie gładkiej skóry nawet na kilka tygodni, dlatego często jesteśmy skłonne do poświęceń i wybieramy trochę bólu i podrażnień na rzecz dłuższej wygody.

Sporym minusem usuwania włosów wraz z cebulkami jest jednak późniejszy wygląd naszej skóry. Z czasem, zwykle po kilku miesiącach lub latach od rozpoczęcia depilacji, włoski stają się coraz cieńsze i słabsze, niektóre przestają rosnąć. Dla większości kobiet słabsze włoski są zaletą, ponieważ łatwiej i mniej boleśnie można je usunąć. Część Pań natomiast ma z tego powodu spory problem, jakim są wrastające włosy, które zwykle pojawiają się na nogach, w okolicach bikini oraz pod pachami.

Przyczyny wrastających włosów są nieco złożone. Podstawą jest osłabienie włosków, które nie są w stanie przebić się przez skórę. W konsekwencji dosłownie rosną pod naskórkiem. Niekiedy skręcają się, tworząc niewielki pęcherzyk, innym razem rosną wzdłuż, prześwitując spod warstwy naskórka.

Nie wszystkie osłabione włosy pozostają jednak w skórze, część kobiet pomimo wieloletniej depilacji nie ma tego problemu. Wrastanie włosów jest więc skłonnością indywidualną. Warto jednak wspomnieć, że istotne znaczenie odgrywa kondycja skóry. Im bardziej jest sucha, zrogowaciała i szorstka, tym trudniej wyrastają z niej włoski.

Wrastające włoski mogą pojawiać się również po goleniu maszynką jednorazową. Co więcej, w części przypadków wokół wrośniętego włoska rozwija się stan zapalny mieszka włosowego. Wówczas punkt z wrośniętym włosem staje się zaczerwieniony, gromadzi się wokół niego biały lub przezroczysty płyn oraz może pojawiać się swędzenie.

Kremy na wrastające włoski

Przy intensywnie wrastających włoskach, gdy rozwija się stan zapalny na większej powierzchni skóry, warto skonsultować się z dermatologiem. Być może konieczne będzie zastosowanie środków o działaniu przeciwzapalnym do momentu opanowania zapalenia mieszków.

Pojedyncze krostki zwykle nie powinny budzić obaw, choć nie należy ich lekceważyć. Wrastające włoski są sporym problemem estetycznym, dlatego warto pozbyć się ich, odpowiednio pielęgnując skórę.

W każdej drogerii, np. na eKobieca.pl znajdziemy wiele kremów na wrastające włoski, które powinny stać się podstawowym kosmetykiem kobiet skłonnych do występowania tego problemu. Najważniejsze przy codziennej pielęgnacji skóry jest intensywne nawilżanie oraz zmiękczanie skóry. Wybierajmy więc preparaty, które wykazują takie właściwości i jednocześnie są łagodne dla skóry podrażnionej po depilacji lub goleniu. Zwykle dobrze sprawdzają się kremy z mocznikiem, a także kremy z kwasami, np. migdałowym.

Warto pamiętać, że kremy na wrastające włoski stosuje się nie jako środek punktowy w miejscu wystąpienia problemu, a jako zamiennik balsamu na wybranych partiach ciała. Aby krem taki mógł zapobiec wrastaniu włosów, należy go stosować codziennie. Co więcej, nie można zapominać o nawilżaniu skóry bezpośrednio po depilacji. Decydując się na depilację z cebulkami, warto więc mieć pod ręką kojący preparat, który zastosujemy tuż po usunięciu włosów.

Sposoby na wrastające włoski na nogach, bikini i pod pachami

Poza stosowaniem kosmetyków na wrastające włoski warto również wykonywać regularny peeling oraz masaż ciała. Peeling złuszcza warstwę martwych komórek, dzięki czemu skóra staje się gładka i miękka. Po usunięciu zrogowaceń krem na wrastające włosy przeniknie do głębszej warstwy skóry, a tym samym intensywniej ją nawilży.

Błędem jest natomiast wykonywanie peelingu zbyt często. Zbyt intensywne peelingi robione w niewielkich odstępach czasu dają skutki odwrotne do zamierzonych. Skóra w odpowiedni na tarcie zaczyna się bronić, staje się grubsza i bardziej wysuszona. Złuszczanie naskórka można więc wykonywać maksymalnie raz w tygodniu.

Jeśli szukasz kosmetyków na wrastające włoski, sprawdź na eKobieca.pl! Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do depilacji oraz pielęgnacji skóry!