Kriolipoliza na boczki – skuteczne usuwanie tłuszczu z boczków!

kriolipoliza na boczki Beauty Skin

Boczki w talii, czyli fałdki tkanki tłuszczowej zlokalizowane po bokach brzucha, to jedne z najbardziej problematycznych defektów ciała w kwestii likwidacji nadwagi. Komórki tłuszczowe gromadzące się w okolicy brzucha bywają powodem kompleksów nawet szczupłych kobiet. Często pomimo diety i ćwiczeń fałdki i tak wystają, zaburzając proporcje ciała. Skuteczne przy likwidacji miejscowej nadwagi okazują się zabiegi medycyny estetycznej. Zobacz, jak kriolipoliza Z-Lipo działa na boczki! Ile można schudnąć, jak szybko pojawiają się efekty i czy zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej jest bolesny? 

Kriolipoliza Z-Lipo na boczki – co to za zabieg?

Kriolipoliza, znana lepiej jako zamrażanie tłuszczu, to zabieg, dzięki któremu możemy zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej praktycznie bez wysiłku. Co ważne, ta innowacyjna metoda stosowana przez medycynę estetyczną pozwala na dowolne modelowanie sylwetki. Oznacza to, że tkankę tłuszczową usuwamy punktowo, z wybranych miejsc, które chcemy wyszczuplić, ale także ujędrnić i wygładzić. Dzięki możliwości zastosowania na wybrany fragment ciała kriolipoliza sprawdza się doskonale na boczki, ale także na brzuch, fałdki na plecach, czy biodra, uda, pośladki, a nawet ramiona.

Działanie kriolipolizy ukierunkowane jest na komórki tłuszczowe (adipocyty), z pominięciem innych tkanek. Dzięki temu kriolipoliza określana jest jako zabieg całkowicie bezinwazyjny i bardzo bezpieczny. Po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu możemy przystąpić do usuwania komórek tłuszczowych pod wpływem zimna.

Adipocyty są bardzo wrażliwe na niską temperaturę, dlatego pod wpływem schładzania skóry wraz z tkanką tłuszczową dochodzi do reakcji takich jak:

  • w komórkach tłuszczowych dochodzi do krystalizacji pod wpływem zimna;
  • kolejno w błonach komórkowych tworzą się mikropęknięcia, doprowadzając tym samym do zniszczenia adipocytów;
  • pozostałości komórek tłuszczowych są usuwane w wyniku naturalnych procesów metabolicznych.

Czy zamrażanie komórek tłuszczowych jest bolesne?

Kriolipoliza na boczki wykonywana jest po wcześniejszym nałożeniu na skórę specjalnego żelu, który ułatwia zasysanie fałdu skórnego przez głowicę urządzenia o odpowiednim rozmiarze. Kolejno wybrany obszar ciała jest intensywnie zasysany i schładzany do odpowiedniej temperatury.

Pomimo intensywnego masażu kriolipoliza określana jest jako zabieg bezbolesny. Lekki dyskomfort zwykle pojawia się tylko na początku zabiegu. Pacjentowi towarzyszy również uczucie zimna. Wysoki komfort Pacjenta gwarantuje zastosowanie najnowszego urządzenia do kriolipolizy ZLipo. Nowoczesne urządzenie odznacza się nie tylko mniejszym dyskomfortem w porównaniu do odczuć podczas zabiegów z wykorzystaniem innych metod kriolipolizy. Warto wspomnieć, że skuteczność Z-Lipo również znacznie przewyższa inne zabiegi.

Usuwanie boczków przy pomocy kriolipolizy – na jakie efekty możemy liczyć?

Pierwsze efekty po kriolipolizie Z-Lipo na boczki można zaobserwować bezpośrednio po zabiegu. Komórki tłuszczowe po zamrożeniu tracą zwarcie, dzięki czemu boczki od razu wyglądają szczuplej. Na ostateczny efekt odchudzający należy jednak poczekać kilka tygodni. W tym czasie organizm usuwa zniszczoną tkankę tłuszczową. Część komórek tłuszczowych zostaje wydalona przez układ limfatyczny, a część przerobiona jest na energię.

W niektórych przypadkach już jeden zabieg kriolipolizy na boczki daje satysfakcjonujące rezultaty. Zwykle zaleca się jednak wykonanie serii zabiegowej składającej się z 2-3 powtórzeń co kilka tygodni.

Zarówno ilość, jak i intensywność kriolipolizy zależy przede wszystkim od grubości tkanki tłuszczowej. W Klinice Beauty Skin w Warszawie kriolipoliza na boczki poprzedzona jest szczegółowym pomiarem tkanki tłuszczowej. Dzięki temu można precyzyjnie dostosować parametry urządzenia do potrzeb oraz oczekiwań Pacjenta. Spersonalizowane ustawienia są równoznaczne ze zwiększoną skutecznością. Po wykonaniu zalecanej serii zabiegowej możliwa jest redukcja obwodu ciała nawet o  kilka centymetrów. Natomiast kriolipoliza w połączeniu z zalecanymi zabiegami z falą akustyczną pozwala na przyspieszenie efektów.

Jeśli szukasz skutecznych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z boczków – kriolipoliza Z-Lipo jest dla Ciebie! Umów się na zabieg usuwania boczków w Klinice Beauty Skin w Warszawie, gdzie ustalą idealny dla Ciebie plan zabiegowy!