Kriolipoliza na odchudzanie

Kriolipoliza została opracowana w 2008 roku przez dwóch amerykańskich lekarzy R. Roxa Andersona i Dietera Mansteina. To bezpieczna i bezbolesna metoda usuwania tłuszczu z problematycznych rejonów ciała, takich jak brzuch, uda, czy pośladki. Co warto wiedzieć o tym zabiegu medycyny estetycznej, zanim zdecydujemy się na wysmuklenie sylwetki poprzez zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza – jak wygląda zabieg usuwania tłuszczu zimnem?

Kriolipoliza to nowatorski zabieg z zakresu medycyny estetycznej dedykowany dla wszystkich osób, które chcą wymodelować ciało bez ingerencji chirurga plastycznego. Na czym polega ta metoda? Redukcja niechcianej tkanki tłuszczowej następuje poprzez jej długotrwałe schładzanie (40-60 minut w zależności od obszaru zabiegowego). Urządzenie medyczne CoolDerm 360 Alpha w sposób kontrolowany schładza problematyczną partię ciała, co pobudza organizm do zmetabolizowania oraz usunięcia komórek tłuszczowych uszkodzonych przez zimno. Co ważne procedura zabiegowa nie jest bolesna (pacjent może odczuwać jedynie lekkie szczypanie, ciągnięcie lub szarpanie). Specjalna mata odmrożeniowa zwiększa komfort zabiegu. Tak więc z kriolipozy mogą skorzystać również osoby o niskiej odporności na ból.

Zalety kriolipolizy – odchudzanie zimnem dla każdego

Dlaczego warto poddać się terapii zimnem? Zalet tej terapii jest mnóstwo. Kriolipoliza to nowoczesna, bezinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, również lokalnie nagromadzonych depozytów tłuszczu, których nie da się zniwelować za pomocą ćwiczeń. To doskonała alternatywa dla tradycyjnej liposukcji metodą chirurgiczną. Decydując się na kriolipolizę nie musimy obawiać się przerwania ciągłości naskórka. Zabieg nie wiąże się też z długotrwałą rekonwalescencją.  Pierwsze efekty są widoczne już po jednej sesji zabiegowej (nawet 30% mniej komórek tłuszczowych). Za pomocą urządzenia CoolDerm 360 Alpha możemy wyszczuplić następujące obszary ciała:

 • podbródek,
 • brzuch,
 • uda,
 • plecy (tzw. boczki),
 • łydki,
 • ramiona,
 • pośladki.

Co ważne, kriolipoliza nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań (jedynie konsultacji wstępnej, podczas której omawiane są przeciwwskazania do zabiegu).  Zabiegi kriolipolizy są wykonywane m.in. w klinice medycyny estetycznej Novoderm w Łodzi.

Dla kogo polecany jest zabieg kriolipolizy?

Odchudzanie zimnem jest rekomendowane dla wszystkich osób, które mimo stosowania diety i regularnej aktywności fizycznej nie mogą pozbyć się tłuszczu z ciała, cierpią z powodu kompleksów i chcą poprawić swój wygląd oraz samoocenę. Z miejscowego chłodzenia tkanek tłuszczowych mogą skorzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety w każdym wieku.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania kriolipolizy?

Jak każda procedura, również i kriolipoliza wiąże się z pewnymi (nielicznymi) przeciwwskazaniami. Do czynników wykluczających zaliczamy:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • choroby skórne,
 • niewydolność nerek,
 • rozrusznik serca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby wątrobowe,
 • nadciśnienie tętnicze.

Warto dodać, że kriolipoliza nie jest zalecana dla pacjentów z dużą nadwagą lub otyłością.

Kriolipoliza czy endermologia – co warto wybrać?

Endermologia doskonale radzi sobie z cellulitem, przywraca skórze jędrność i elastyczność. Podobnie, jak kriolipoliza jest nieinwazyjna i bezbolesna terapia, która pozwala pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej. Wiele osób stoi przed dylematem i nie wie, jaki zabieg modelujący ciało wybrać – kriolipolizę, czy endermologię (mechaniczny masaż podciśnieniowy)? Obie procedury zabiegowe dają świetne rezultaty – co więcej część pacjentów decyduje się na łączenie obu terapii. Warto zainwestować w taki pakiet wyszczuplający przed sezonem letnim lub ważnym wydarzeniem, jak np. ślub.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi zawalczycie o piękną sylwetkę i umówicie się na wstępną konsultację w łódzkiej klinice Novoderm.