Lifting twarzy bez skalpela – jego efekty mogą Cię zaskoczyć!

lifting metoda hifu efekty

Lifting twarzy to zabieg, który większości z nas kojarzy się ze skomplikowaną, powodującą ból i narażającą pacjenta na długi okres rekonwalescencji operacją plastyczną. Trzeba przyznać, że jeszcze do niedawna właśnie takimi cechami charakteryzował się facelifting, jednak nowoczesna medycyna estetyczna pozwoliła skutecznie zredukować wszelkie nieprzyjemne skutki uboczne związane z liftingiem twarzy, poprzez stworzenie całkowicie nieinwazyjnej metody odmładzania. Czy lifting twarzy bez pomocy inwazyjnych urządzeń jest w stanie przynieść podobne rezultaty końcowe do tradycyjnego, chirurgicznego zabiegu? Finalne efekty mogą naprawdę Cię zaskoczyć! Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy podpowiadamy, jak działa lifting twarzy bez skalpela, zaś przy pomocy innowacyjnej technologii HIFU.

Lifting twarzy bez skalpela HIFU – czym jest ta niezwykła technologia?

Zabiegi liftingujące z wykorzystaniem innowacyjnej technologii HIFU cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością wśród pacjentów, a przy tym uznaniem wśród specjalistów medycyny estetycznej. Bezinwazyjny lifting twarzy z użyciem ultradźwięków polecają m.in. specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, którzy zabieg ten wykonują przy pomocy urządzenia Ultraformer III. Wykorzystana w urządzeniu nowoczesna technologia wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej umożliwia przeprowadzenie bezinwazyjnej, bezpiecznej, skutecznej i niemal bezbolesnej terapii bez ryzyka bólu, blizn czy długiego okresu rekonwalescencji. Procedura zabiegowa jest jak najbardziej bezpieczna i komfortowa dla pacjenta – fala ultradźwiękowa działa w głębokich warstwach skóry, ale przy tym nie przerywa bariery naskórkowej, dzięki czemu pacjent jest w stanie błyskawicznie powrócić do formy po zabiegu. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic przyznają, że pacjenci mogą wrócić do swojej normalnej aktywności bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jest to zatem doskonała alternatywa zabiegu odmładzającego dla osób, które boją się bolesnego przebiegu oraz uciążliwych skutków ubocznych chirurgicznego liftingu.

Bezoperacyjny lifting twarzy – metoda o wielu zaletach

Wysokie bezpieczeństwo, skuteczność, bezbolesność oraz brak okresu rekonwalescencji to główne zalety zabiegu z wykorzystaniem unikalnej technologii HIFU, a jednocześnie ogromna przewaga nad tradycyjnym liftingiem twarzy. Facelifting HIFU jest jednak doskonałą alternatywą dla innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. ostrzykiwania twarzy botoksem i kwasem hialuronowym czy laseroterapią. Ultradźwięki są zdecydowanie delikatniejsze w działaniu i nie narażają pacjenta na długotrwałe zaczerwienienia, podrażnienia i gojenie się skóry. Bardzo ważne jest również to, że zabieg z użyciem technologii HIFU pozwala na uzyskanie zadowalających rezultatów już po pierwszej przeprowadzonej sesji. Większość zabiegów odmładzających z zakresu medycyny estetycznej trzeba natomiast kilkukrotnie powtórzyć, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty. W przypadku technologii HIFU specjaliści zalecają wykonanie jednego zabiegu, a następnie powtórzenie terapii dopiero po kilku miesiącach dla utrzymania efektów. Pamiętajmy też o tym, że rezultaty zabiegu z wykorzystaniem wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej nie pojawią się błyskawicznie po zakończeniu procedury zabiegowej – zazwyczaj potrzeba około 2-3 miesięcy, aby w skórze mogła zajść termiczna przebudowa.

Bezinwazyjny lifting twarzy – jakie są opinie pacjentów?

Pacjenci Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie potwierdzają doskonałe efekty zabiegu z wykorzystaniem wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Według większości osób terapia HIFU stanowi jedną z najlepszych metod odmładzających dostępnych na rynku medycznym. To także z tego względu, że ultradźwięki pozwalają pozbyć się nie tylko tak typowych objawów starzenia skóry, jak zmarszczki i wiotkość skóry, lecz także podwójnego podbródka czy utraty owalu twarzy. Przy pomocy tej metody możemy też poprawić wygląd tak wyizolowanych obszarów twarzy, jak powieki czy okolica ust, czego nie są w stanie zapewnić wszystkie metody odmładzania. Komfortowy przebieg zabiegu sprawia natomiast, że podczas terapii pacjent nie cierpi, ale może się zrelaksować.

Bienkowscy Clinic Bydgoszcz – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat liftingu twarzy bez skalpela wykonywanego metodą HIFU.