Lipotransfer – jeden zabieg, wiele możliwości

Odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Z jego pomocą pozbędziemy się znienawidzonej oponki czy bryczesów, ale nie tylko! Odessaną tkankę tłuszczową można wykorzystać w celach terapeutycznych. Własny tłuszcz doskonale nadaje się do wolumetrii twarzy, jak i wypełniania ubytków tkankowych.

A ponieważ jest bogatym źródłem komórek macierzystych, dodatkowo rewitalizuje i odmładza skórę. Dlatego liposukcję warto łączyć z przeszczepem autologicznego tłuszczu. Taki zabieg nazywa się lipotransferem, dokładniej omawia go dr Aleksandra Ciemerych z Kliniki Arte Derm w Warszawie (https://artederm.pl/)

Z biegiem czasu ludzki organizm ulega przemianom – zmienia się praca układu hormonalnego, procesy metaboliczne zwalniają, a skóra staje się bardziej podatna na nieuchronny wpływ przemijającego czasu. W efekcie nie wyglądamy tak, jakbyśmy chcieli. Pojawiają się dodatkowe kilogramy i zmarszczki, z czym coraz trudniej walczyć. Choć drogie kremy i maseczki zawodzą, skuteczną pomoc w dbaniu o zdrowie i urodę przynosi medycyna estetyczna, a właściwie medycyna regeneracyjna i przeszczepy tłuszczu.

Lipotransfer – szczupła sylwetka, kobiece krągłości i piękna skóra

Lipotransfer (lipofilling) ma bardzo szerokie zastosowanie. W Klinice Atre Derm przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi wykorzystujemy w terapii ubytków objętości oraz zabiegach anti-aging. Z pomocą autogennego tłuszczu można wyszczuplić sylwetkę, powiększyć prącie, a także wygładzić zmarszczki czy ujędrnić wiotką skórę. Tkanka tłuszczowa bogata w mezenchymalne komórki macierzyste ma ogromny potencjał terapeutyczny. Doskonale sprawdza się jako materiał wypełniający. Skutecznie uzupełnia pulę tkankową, a ponieważ jest naturalny i biozgodny, świetnie się przyjmuje, absorbuje w nowym środowisku i przynosi naturalne efekty. Lipofilling nadaje się również do rewitalizacji i odmładzania skóry w jej głębokich warstwach. Wykonując jeden zabieg, otrzymuje się wielokierunkową poprawę. Przeszczep tłuszczu – mało inwazyjna procedura, wysokie bezpieczeństwo, naturalne efekty.

Przeszczep tłuszczu może bezpiecznie wykonać prawie każdy, kto cieszy się dobrym zdrowiem. Lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu ogranicza się właściwie do standardowego wykazu chorób, jak nieuregulowana cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, nowotwory. Lipotransferu nie wykonuje się również u pacjentek oczekujących dziecka i karmiących piersią. Poza tym to nie jest to metoda dla osób filigranowych, ponieważ istotą zabiegu jest pobranie i przeszczepienie pewnej ilości tkanki tłuszczowej – gdy jest jej za mało, nie ma skąd jej odessać. W naszej Klinice w Warszawie lipotransfer opieramy na najnowszych, sprawdzonych rozwiązaniach medycyny regeneracyjnej. Korzystamy między innymi z innowacyjnego systemu Arthrex® ACA, służącego do silnej rewitalizacji tkanek. To system przygotowywania pobranej od pacjenta tkanki tłuszczowej. Gotowy do przeszczepu materiał zawiera wiele aktywnych czynników wzrostu i komórek macierzystych, więc jest niezwykle efektywny. Po takim zabiegu pacjenci są zwykle mile zaskoczeni, że po tak niepozornym zabiegu dostali tak wiele. Dostrzegają efekt rewitalizacji i odmłodzenia, widzą, jak dawniej zapadnięta skóra stała się wypełniona i promienna. To cieszy! Tym bardziej, że poprawa utrzymuje się przez długi czas. Lipofilling, podobnie jak wampirzy lifting oraz inne zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego, mają trzy wyjątkowe zalety. Pozwalają poprawić urodę relatywnie szybko i mało inwazyjnie, są dobrze tolerowane przez organizm, zapewniają wyraźne, długotrwałe i naturalne efekty – zauważa dr Aleksandra Ciemerych. To dlatego liczba pacjentów korzystających z zabiegów medycyny estetycznej stale rośnie. Z pomocą jednego zabiegu, jakim jest lipotransfer, można uzyskać kompleksową poprawę, o jakiej marzymy. I o to właśnie chodzi w nowoczesnych zabiegach estetycznych!

Materiał powstał z pomocą Kliniki Arte Derm. Więcej informacji o lipotransferze na stronie: https://artederm.pl/oferta/medycyna-regeneracyjna/