Makijaż w upalne dni

Chyba wszystkie kobiety znają to uczucie. Na zewnątrz bardzo gorąco, a makijaż dosłownie spływa z naszej twarzy. Jak przy 30 stopniach wyglądać dobrze i świeżo? To pytanie zadaje sobie wiele dziewczyn.

Rozszerzone pory, błyszczące strefy “T”, zważony podkład, pozostałości szminki w suchych miejscach ust – brzmi znajomo?  Przy 30 stopniowych upałach, nie ma siły – skóra zachowuje się zupełnie inaczej, a kosmetyki, którymi jest pomalowana – płyną.

Pamiętaj o toniku

Podczas upalnych dni najważniejsza jest pielęgnacja naszej skóry. Niestety najczęstszym problemem podczas takich dni jest “świecenie się”. Właśnie wtedy podkład nie spełnia swojej roli, zaczyna zbijać się w grudki, a potem spływać z twarzy. Jak temu zapobiec? To bardzo łatwe! Warto przed nałożeniem makijażu przemyć twarz tonikiem. Jest to bardzo ważny etap, zwłaszcza gdy nie chcemy zamienić swoich ciężkich podkładów na coś lżejszego.

Baza i fix

Podstawą każdego makijażu jest dobra baza. Jednak nie wszystkie kobiety ją stosują. Warto pamiętać, że aby nasz letni makijaż był stabilny, powinnyśmy użyć tego produktu. Bazę należy dobrać do naszej cery. W drogeriach znajdziemy takie bazy jak: matujące, rozświetlające czy liftingujące. Baza przede wszystkim pochłania sebum, dzięki czemu nasza skóra nie świeci się spod makijażu. Ponadto ten kosmetyk doskonale łączy się z podkładem, dzięki czemu nasz makijaż nie spłynie nam z twarzy.

Jak utrwalić makijaż? Fix jest najwłaściwszą formą zakończenia makijażu. Ma on kilka form, na przykład znajdziemy go w formie proszku, czy sprayu. Fix zapewni nam matową skórę na cały dzień.

Krem BB

Wiele kobiet zamienia swój ciężki podkład na krem BB. Niestety trzeba zdać sobie sprawę, że chociaż taki makijaż jest lekki, to nie zakryje on naszych wszystkich niedoskonałości. Zatem jest on idealny dla pań, które są posiadaczami gładkiej cery. Wystarczy po zmyciu twarzy tonikiem, nałożyć na skórę krem BB. Preparat BB zawiera odżywczy krem, korektor, rozświetlacz oraz bazę – wszystko w jednym. Jeżeli mamy mało czasu, to naprawdę kosmetyk dla nas.

A co z resztą kosmetyków?

Pamiętajmy, aby w makijażu oczu stawiać wyłącznie na kosmetyki wodoodporne. Dzięki temu masakry, czy kredki będą trzymały się o wiele dłużej. Na pewno trzeba zrezygnować z pudrowych cieni. W takie dni o wiele lepiej sprawdzą się ciebie kremowe, ponieważ przylegają one do skóry i dłużej się na niej utrzymują.

Szminka czy błyszczyk – co wybrać?

Wiele z nas nie wyobraża sobie makijażu bez podkreślonych ust. Jednak jakie konsystencję powinnyśmy wybierać w upalne dni? Jeśli szminka, to tylko kremowa. Niestety matowa dodatkowo wysuszy nasze wargi. Szklista konsystencja płynnej pomadki lub błyszczyka, zdecydowanie lepiej się obroni przy tak mocnym świetle.

Kilka przydatnych rad

Zbyt wysoka temperatura wpływa niekorzystnie na kosmetyki. Nigdy nie wolno pozostawiać ich na słońcu, ponieważ zmienią konsystencję lub też po prostu się psują. Jeśli okaże się, że pomimo starań temperatura sprawia, że kosmetyki są lejące i trudniej się je nakłada, wystarczy włożyć je na chwilę do lodówki, by je schłodzić. To idealne rozwiązanie dla podkładów i kredek.
Często tuż po nałożeniu podkładu cera pod wpływem temperatury staje się nieco tłusta i wilgotna. Wtedy warto delikatnie przycisnąć do niej chusteczkę, odcisnąć nadmiar sebum i dopiero starannie przypudrować.
Warto nosić przy sobie bibułki matujące. Poradzą sobie szybciej z błyszczącą skórą niż puder.