Modelowanie ust kwasem hialuronowym – jak uniknąć efektu sztuczności?

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego staje się coraz bardziej popularne. Czasem jednak budzi pewne wątpliwości. Patrząc na niektóre gwiazdy eksperymentujące ze swoją urodą, możemy zastanawiać się, czy nasze usta po zabiegu z kwasem hialuronowym będą wyglądały naturalnie. Wiele zależy od profesjonalnego podejścia specjalisty wykonującego modelowanie ust. Jak powiększyć usta bez efektu sztuczności? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Na czym polega modelowanie ust kwasem hialuronowym?

Modelowanie ust to zabieg, którego celem jest poprawienie konturu ust i powiększenie ich objętości. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym można wykonywać bez względu na wiek. Zabieg nie wymaga też specjalnych przygotowań. Należy tylko pamiętać, aby w ciągu około 3 dni przed wizytą w klinice nie zażywać aspiryny ani innych leków przeciwzapalnych, które mogą zwiększać krwawienie. W dniu zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny czy opalania.

Okolica ust jest bardzo wrażliwa, dlatego modelowanie ust kwasem hialuronowym w Bieńkowsy Clinic poprzedzone jest znieczuleniem miejscowym bądź przewodowym (tzw. dentystycznym) około 40 minut przed właściwym zabiegiem. Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. Na koniec miejsce iniekcji jest masowane w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego na całej powierzchni. Aby ograniczyć pojawianie się drobnych siniaczków wokół ust, po zabiegu zaleca się stosowanie preparatu z witaminą K lub innego leku wzmacniającego naczynia krwionośne.

Kwas hialuronowy jest obecnie najsilniejszą znaną substancją nawilżającą. Dlatego użycie wypełniacza pozwala nie tylko na powiększenie ust, ale też intensywne nawilżenie. Tak odmienione usta stają się bardziej ponętne i… odmłodzone. Dlaczego tak się dzieje? Pod wpływem starzenia usta odwadniają się, a przez to tracą jędrność i objętość. Zmniejsza się też czerwień wargowa. Następuje zwiotczenie brzegu ust, co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na cofnięcie tego procesu i przywrócenie wargom świeżego oraz młodego wyglądu.

Powiększanie ust – jak uniknąć efektu sztuczności?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych sposobów na powiększenie ust. Niestety nie zawsze cieszy się dobrą sławą. Czasami kojarzony jest z efektem sztucznych, „napompowanych” ust. Niesłusznie, ponieważ profesjonalnie wykonany zabieg może rewelacyjnie poprawić urodę.

  • Aby mieć pewność, że modelowanie ust nie przyniesie karykaturalnych efektów, powinieneś wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej, taką jak Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie – zyskasz pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę. Użyje on odpowiedniego preparatu z kwasem hialuronowym, pomoże w doborze wielkości warg do rysów twarzy i przede wszystkim – wykona zabieg profesjonalnie. W rezultacie nasze usta będą symetryczne i naturalne.
  • Ważne są też Twoje oczekiwania i wyobrażenia o zabiegu. Jeżeli masz bardzo wąskie usta, to nie powinnaś liczyć na to, że po jednorazowym wstrzyknięciu kwasu hialuronowego będziesz wyglądać jak Angelina Jolie. Gdy w usta zostanie wstrzyknięta zbyt duża ilość kwasu hialuronowego, w efekcie może nastąpić „wypłynięcie” preparatu poza czerwień wargową, co skutkuje powiększeniem tzw. wargi białej. Mówi się wówczas o tzw. efekcie kaczego dzióbka.
  • Rozmiar ust należy dobrać do wyglądu całej twarzy tak, aby nie zaburzać jej proporcji. Nie każdemu pasują duże usta, ale też nie każdy zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego podczas konsultacji przed zabiegiem specjalista powinien wytłumaczyć, jakie są właściwe proporcje ust do całej twarzy oraz dolnej wargi do górnej.

Marzysz o większych i bardziej ponętnych ustach? Modelowanie ust kwasem hialuronowym może Ci w tym pomóc. Wybierz się do dobrej kliniki medycyny estetycznej i zasięgnij profesjonalnej opinii.