Odżywki do włosów L’Oreal – wybierz swoją odżywkę do włosów

Pielęgnacja włosów to niezwykle ważna czynność, która powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Niestety w dzisiejszych czasach wiele kobiet nie znajduje na nią czasu i ogranicza się jedynie do mycia włosów szamponem, co jest dużym błędem. Włosy posiadają niezwykle delikatną strukturę, toteż narażone są na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Aby nasze włosy wyglądały zdrowo i pięknie, powinnyśmy o nie dbać każdego dnia. Niezbędnym elementem pielęgnacji jest stosowanie odżywki do włosów. Specjalnie dla was prezentujemy różne odżywki do włosów L’Oreal, dzięki którym kosmyki zachowają ładny i zdrowy wygląd.

Pielęgnacja włosów suchych – propozycje odżywek

Włosy suche to typ, który wymaga szczególnie dużo pracy. Niestety włosy suche bardzo często wyglądają po prostu źle – puszą się, elektryzują, są pozbawione blasku i niezwykle kruche, a także łamliwe. Całokształt nie prezentuje się bynajmniej dobrze. Mimo starań, takie włosy bardzo rzadko wyglądają dobrze. Na szczęście można to zmienić za pomocą odpowiedniej pielęgnacji. Poznaj odżywki polecane do włosów suchych!

  • RE-CREATE “Odnowa włosa” – jest to produkt przeznaczony dla włosów, które są mocno uwrażliwione i wysokoporowate, a także tych, które przerzedziły się przez poddawanie ich zabiegom chemicznym. Podczas zabiegu w salonie fryzjerskim specjalista aplikuje regeneracyjną molekułę APTYL – 100. Odżywka ma za zadanie reaktywować ją w zaciszu domowym.  Dzięki temu włosy są zdrowie, odżywione, nabierają blasku, a także znacznie się zagęszczają.
  • NUTRIFIER – jest to dobra odżywka do włosów, która została dedykowana osobom o bardzo przesuszonych kosmykach. Produkt zawiera glicerol oraz olejek kokosowy, dzięki czemu włosy są nawilżone, odżywione i pełne blasku. Odżywka nie zawiera silikonów i pozostawia naszą czuprynę lekką i miękką i sprężystą.
  • PRO KREATIN REFILL – włosy suche to także bardzo często włosy zniszczone. Pielęgnacja włosów zniszczonych nie należy do łatwych, jednak z odżywką do włosów L’Oreal ma szansę powodzenia. PRO KREATIN REFILL wzmacnia, regeneruje i chroni włosy, dzięki zawartej w niej kreatynie i cząsteczce Incell, która wypełnia i chroni włókna włosa.

Podstawy pielęgnacji włosów w zaciszu domowym

Oprócz stosowania dobrej odżywki do włosów istnieje kilka zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać.

  • Dobrze dobrany szampon – warto pamiętać, że pielęgnacja rozpoczyna się już na poziomie mycia. Oznacza to, że wybór szamponu jest równie ważny, co wybór innych kosmetyków. Najlepiej, jeśli szampon będzie z tej samej gamy produktów, co odżywka.
  • Odżywcze maski do włosów – niestety codzienne stosowanie odżywki, choć pomocne, może nie wystarczyć. Warto wzmocnić pielęgnacje, stosując 1-2 w tygodniu maskę regenerującą. Jej silnie skondensowana formuła ma szansę na jeszcze lepiej odżywić i wypielęgnować włosy.
  • Odżywka do włosów bez spłukiwania – jest dobra dla włosów suchych i zniszczonych. Dodatkowo zabezpiecza i wzmacnia efekty. Wybierajmy te o lekkich formułach, pozbawione silikonów, aby nie obciążać nadmiernie włosów.
  • Naturalna odżywka do włosów – miłośniczki naturalnej pielęgnacji mogą wybrać kosmetyki naturalne, które są zdrowe i przyjazne dla włosów.