Opakowania z tektury – jakie mają zastosowanie?

opakowania z tektury Pako-Bud

Opakowania z tektury to nic innego jak kartony wykonane z tektury, czyli najgrubszego materiału papierniczego. Nadają się one zarówno do wykorzystania w domu, jak i na wielkich halach produkcyjnych. Tekturowe pudła wykorzystujemy do segregacji dokumentów, magazynowania produktów spożywczych, czy opakowywania najróżniejszych artykułów. Mogą być one zwykłymi szarymi pudłami lub kolorowymi wzorzystymi pojemnikami, które mogą posłużyć nam jako estetyczne opakowania do przechowywania rzeczy w pokoju. Sprawdź, czym charakteryzują się kartonowe pudła, jakie opakowania dostępne są w sprzedaży i które sprawdzą się najlepiej do Twoich celów. Poznaj możliwe zastosowania opakowań z tektury! 

Opakowania z tektury – charakterystyka i sposób wykonania

Opakowania tekturowe wykonane mogą być z różnych rodzajów tektury. Wśród nich znajdziemy tekturę konwencjonalną, ciężką oraz łączoną. Najbardziej klasyczne kartony to pudełka klapowe i wieczkowe. Wśród rodzajów pudełek znajdziemy także tekturowe opakowania ozdobne i opakowania fasonowe (tzw. wykrojnikowe), które mogą przybierać przeróżne kształty i rozmiary nawet o bardzo skomplikowanych konstrukcjach. Kartony zarówno klapowe, jak i wieczkowe wykonane z tektury konwencjonalnej, czyli trój- i pięciowarstwowej pozwalają nam na magazynowanie i transportowanie drobnych i średnio gabarytowych produktów. Jeśli chodzi o opakowania wykonane z tektury ciężkiej lub łączonej są one jeszcze bardziej wytrzymałe i pakowne niż klasyczne pudełka z tektury konwencjonalnej. Wybór opakowań  z tektury znaleźć można u producenta Pako-Bud z Łodzi.

Rodzaje kartonów i sposoby ich wykorzystania

Pudełka kartonowe są wykorzystywane niemal we wszystkich branżach. Tektura stała się niezwykle popularnym materiałem na opakowania, w których przechowywać możemy niemal wszystko. Posłużyć mogą na one do magazynowania i transportowania zarówno drobnych jak wielkogabarytowych przedmiotów.

Kartonowe pudełka w branży gastronomicznej

Na dużą skalę z papierowych pudełek korzysta branża gastronomiczna. W tekturowych pudełkach otrzymujemy jedzenie na wynos. Opakowania tekturowe przeznaczone do przechowywania żywności to nie tylko tanie (dzięki czemu doskonale sprawdzają się w dostawach na dużą skalę), ale również ekologiczne rozwiązanie. Wykorzystywanie biodegradowalnych opakowań z tektury jest szczególnie ważne w kontekście walki z pojemnikami plastikowymi, które wykorzystywane na ogromną skalę są niezwykle szkodliwe dla naszego środowiska. Co równie ważne, na kartonach takich z łatwością nadrukujemy nazwę naszej firmy gastronomicznej lub ozdobimy ją ciekawymi wzorami, tak aby były one jeszcze bardziej oryginalne i zachęcały klientów do korzystania z naszych usług.

Klasyczne opakowania z tektury do magazynowania i transportowania

Opakowania wykonane z tektury swoje zastosowanie znalazły także w branży logistycznej. Kartony są bardzo często wykorzystywane zarówno do magazynowania artykułów, jak i ich przewożenia. Dzięki wykonaniu z solidnego materiału zapewniają bezpieczeństwo i ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami naszym produktom. W zależności od tego, jakie materiały chcemy przetransportować, powinniśmy się zdecydować na odpowiedni rodzaj pudełka. Jeśli zależy Ci na wyjątkowo pakownym oraz bardzo wytrzymałym opakowaniu, najlepiej wybrać te wykonane z tektury pięciowarstwowej (o gramaturze 1320 g na 1m2 i grubości od 9 do 15 mm) lub łączonej – z dodatkiem drewna, sklejki lub płyty OSB. Pudła wykonane z takiej ciężkiej i łączonej  tektury pozwalają udźwignąć produkty nawet o bardzo dużej wadze. Opakowania transportowe wykonane z tektury, które spełniają standardy transportu międzynarodowego, znajdziesz u specjalistów w ich produkcji, takich jak łódzki Pako-Bud.

Dowiedz się więcej na temat opakowań tekturowych od specjalistów z branży produkcji opakowań drewnianych i drewnopochodnych!