Optymalna pielęgnacja ciała na wiosnę – jak zadbać o ciało przed nadejściem cieplejszych dni

redukcja tkanki tłuszczowej beautyskin

Zima to czas, w którym wszystko wydaje się znajdować w stanie hibernacji – podobnie jak otaczająca przyroda. Wraz z nadejściem wiosny wszystko budzi się do życia i jest to doskonały czas na to, aby wdrożyć w życie pewne zmiany. Nie tylko związane z trybem życia, ale również ze sposobem pielęgnacji ciała, które z oczywistych względów, wraz z nadejściem wiosny będzie miało zupełnie inne potrzeby. Oto lista rzeczy, które warto zrobić porą wiosenną, przed nadejściem upalnych dni.

Zrzucanie ciężkiego palta i zbędnych kilogramów

Zimą, kiedy dzień jest krótki, a na zewnątrz jest zimno i ponuro, często brakuje motywacji do tego, aby zrobić coś w kierunku zrzucania kilogramów. Oczywiście pomocne w podjęciu takich przedsięwzięć są, chociażby postanowienia noworoczne, jednak często motywacja zaczyna słabnąć. Co innego wiosną, kiedy długo jest jasno, a przyroda budzi się do życia – to okres, w którym łatwiej wykrzesać z siebie chęci do podjęcia różnych ćwiczeń. Dodatkowo liczba aktywności staje się większa dzięki temu, że część z nich można wykonywać na świeżym powietrzu. Dodatkową motywacją do zrzucania kilogramów z pewnością jest zbliżające się lato i chęć pokazania się na plaży czy basenie w kostiumie kąpielowym. Ponieważ czasu do lata jest już jednak mało, warto wspomóc ćwiczenia zabiegami na redukcję tłuszczu. To z pewnością pierwszy krok do optymalnej pielęgnacji ciała na wiosnę. Zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej dostępne są w klinice BeautySkin w Warszawie. Wspomogą Cię one w walce o szczupłą sylwetkę, ujędrnią skórę i poprawią jej nienajlepszy stan po zimowych miesiącach.

Gruntowne zrzucanie naskórka – odpowiednie przygotowanie skóry

Robienie regularnych peelingów to oczywiście podstawa optymalnej pielęgnacji skóry, jednak warto od czasu do czasu wykonać również bardziej radykalny i mocniejszy zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jest to niezbędne, ponieważ domowe złuszczanie naskórka zawsze jest delikatniejsze i nie przyniesie tak odczuwalnego efektu, jak profesjonalny zabieg. Peeling wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym dodatkowo odżywia skórę i wzbogaca ją o niezbędne składniki aktywne.

Oczyszczanie twarzy po zimie

Ciężkie mrozy, centralne ogrzewanie, brak słońca, niedobór witamin i wiele innych czynników wpływają na to, że w porze zimowej skóra jest w znacznie gorszej kondycji. Odbija się to w szczególny sposób na skórze twarzy i to na niej widać efekty zmęczenia i niedoboru witamin. Dlatego właśnie w wiosennej pielęgnacji ciała nie może zabraknąć szczególnego miejsca na pielęgnację i oczyszczanie twarzy. W kwestii domowych sposobów na oczyszczanie twarzy, jednym z najlepszych jest zrobienie „parówki”, czyli trzymania twarzy nad miską z parującą wodą. Pozwala to na rozszerzenie porów i rozpulchnienie twarzy przed kolejnymi zabiegami. Jednak oprócz domowych metod oczyszczania, warto również zdecydować się na wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zabiegi oczyszczania twarzy znajdziesz w klinice BeautySkin w Warszawie. Twoja twarz po zabiegach będzie nie tylko oczyszczona, ale i odpowiednio napięta, odzyska też równomierny koloryt. Jest to jeden z ważniejszych punktów w pielęgnacji twarzy na wiosnę.

Wzmożona ochrona przeciwsłoneczna

Oczywiście, tworzenie skutecznej bariery na skórze, która chroni przed szkodliwymi promieniami UV, jest ważne cały rok. Jednak skóra pod wieloma warstwami ubrań nie jest tak narażona na słońce (niebezpieczne nawet w pochmurne dni) jak w porze wiosennej czy letniej, kiedy chętnie zrzucamy kolejne warstwy ubrań i stęsknieni wystawiamy twarz do słońca. Należy pamiętać o tym, aby na wiosnę wzmocnić ochronę przeciwsłoneczną. Jest to niezbędne w pielęgnacji ciała, aby uchronić skórę nie tylko przed oparzeniami, czy groźnymi chorobami, ale również, aby nie narażać jej na wysuszenie i fotostarzenie.