Pakowanie, transportowanie, czyli wszytko o kartonach, skrzyniach, pudłach i pudełkach

pakowanie

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się wam zmagać z przeprowadzką, wiecie doskonale, że pakowanie dobytku to nie lada sztuka. Musimy wiedzieć, w co poskładać nasze skarby, aby były bezpieczne i w nienaruszonym stanie dotarły do miejsca docelowego. Pewnie często biegaliście od sklepu do sklepu, szukając kartonów po towarze, aby zapakować swoje rzeczy. To ryzykowna metoda, ponieważ zazwyczaj trafiają się nam opakowania zniszczone, niepełnowartościowe, słabe, a stąd już tylko krok ku totalnej katastrofie. To, co chcemy tak chronić, może nie przetrwać naszej przeprowadzki. Dlatego proponujemy zawczasu przemyśleć temat i przygotować kartony, skrzynki, palety, wszystko, co może się nam przydać. Pamiętajmy, aby wybrane opakowania były solidne, trwałe i przystosowane do ciężaru, którym je obarczymy.

Kartony tekturowe

Tego typu opakowania możemy także nabyć na zamówienie. Oznacza to, że możemy wybrać najbardziej odpowiadający nam rozmiar kartonu – tak, aby istniała możliwość zapakowania tego, co nie jest zbyt ciężkie. Takie kartony są solidne, nadają się do przechowywania, a także przewożenia odzieży, artykułów papierniczych, np. książek, dziecięcych zabawek, wszelkich bibelotów, a nawet kuchennych akcesoriów. W kartony możemy zapakować naprawdę bardzo dużo! Opakowania tekturowe, bo o takich tu mowa, mogą mieć różne kształty i wielkość, w zależności od zastosowania, czyli naszych potrzeb. Do tego, co niezmiernie ważne, są przyjazne środowisku. Możemy wybierać między opakowaniami z tektury:

  • konwencjonalnej, to znaczy trój- i pięciowarstwowej, którą najczęściej stosuje się przy produkcji klapowych kartonów. Te, doskonale zabezpieczają swoją zawartość przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych,
  • ciężkiej, pięciowarstwowej, do produkcji kartonów pakownych, wytrzymałych, przeznaczonych do transportu cięższych artykułów,
  • opakowania łączone, czyli zestawienie tektury z drewnem, sklejką, płytą OSB. W ten sposób powstają wytrzymałe i stabilne pojemniki.

Czy przy przeprowadzce przyda się paleta?

Paleta to drewniana, podwyższona platforma, na której możemy układać pojedyncze opakowania. Jak wiemy, najczęściej stosowana jest w zakładach przemysłowych, magazynach i sklepach. Nie oznacza to wcale, że nie może mieć z niej pożytku indywidualny konsument. Z powodzeniem możemy wykorzystać palety do ułożenia naszych, wcześniej przygotowanych, pojedynczych kartonów. Tak przygotowaną paletę powinniśmy dla bezpieczeństwa owinąć streczem. Zapewni to naszym pakunkom bezpieczną podróż. Oczywiście, to, czy zastosujemy paletę, uzależnione jest od środka transportu, jakim dysponujemy. To już jednak zupełnie inna opowieść.

Skrzynie transportowe

Przy pakowaniu doskonale sprawdzą się również skrzynie wszelkiego rodzaju, te mniejsze i większe. Nie muszą to być skrzynie drewniane, ponieważ możemy zdecydować się na materiał, jakim jest sklejka czy płyta pilśniowa. W skrzynie doskonale zmieszczą się nasze pojedyncze kartony lub luzem pakowane przedmioty. Skrzynie ze sklejki nadają się do transportu lotniczego, jeśli więc planujemy naprawdę daleką przeprowadzkę, będą dla nas idealne. Są również odporne na urazy mechaniczne, bardzo wytrzymałe, szczelne i dość lekkie – tłumaczą znawcy tematu z Pako-Bud. Równie atrakcyjne pod tym względem są skrzynie wykonane z płyty pilśniowej, które dodatkowo mają estetyczny wygląd i mogą być zrobione zgodnie z wymaganiami klienta.

Pakowanie to już nie problem!

Nie musimy więc rwać już włosów z głowy, jeśli przed nami przeprowadzka. Pakowanie nie będzie torturą i udręką. Musimy jedynie zadbać o odpowiednie opakowania, które ochronią, zabezpieczą i pomogą dowieźć nasz dom w nowe miejsce. Po więcej inspiracji zapraszamy na http://pakobud.com.pl/opakowania-transportowe/.