Pasta cukrowa – skuteczna i mało bolesna metoda depilacji każdej partii ciała

pasta cukrowa ekobieca.pl

Wszystkie kobiety wiedzą, iż depilacja nie jest najprzyjemniejszą częścią pielęgnacji, głównie dlatego, że jest bolesna. Jeśli chcemy pozbyć się włosków na dłużej, musimy korzystać z różnych typów depilatorów lub wosków, które niestety są bardzo bolesne i powodują liczne podrażnienia lub wysypki na skórze. Zdarza się, iż są one przyczyną powstania zapalenia mieszka włosowego lub wrastających włosków. Jednorazowa maszynka nie jest praktyczną metodą depilacji, ponieważ włosy bardzo szybko odrastają i trzeba wykonywać ją codziennie. Jednakże istnieje alternatywna metoda depilacji, zarówno do depilacji nóg, jak też do innych partii ciała – pasta cukrowa!

Co to jest pasta cukrowa?

Zdarzało Ci się, że depilacja kończyła się sporym podrażnieniem skóry, czerwonymi plamami bądź wysypką? Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z innej metody depilacji, która w łagodny sposób potraktuje Twoją wrażliwą skórę. Pastę cukrową znajdziesz w drogerii ekobieca.pl. Jest całkowicie naturalna, można stosować ją na każdą partię ciała – dzięki niej możliwa jest depilacja miejsc intymnych, pach oraz depilacja wąsika. Pasta nie zostawia po sobie żadnych podrażnień, czasem może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które zanika w ciągu doby. Co ciekawe, jej niezawodność została odkryta już w czasach starożytnych. Pasta cukrowa zostawia po sobie długotrwałe efekty aż do dwóch czy trzech tygodni, a my w międzyczasie możemy cieszyć się gładką oraz zdrową skórą. Odrastające włoski stają się o wiele słabsze i cieńsze.

Pasta cukrowa do depilacji dla alergików i nie tylko!

Pasta cukrowa cechuje się całkowicie naturalnym składem, dzięki czemu nie powoduje żadnej alergii i nie działa drażniąco na skórę. Nadaje się również dla osób borykających się z licznymi żylakami bądź pękającymi naczynkami krwionośnymi. Sporą zaletą pasty cukrowej jest to, że nie przykleja się ona do skóry, a jedynie do wystających na powierzchnię, nawet tych bardzo krótkich włosków. Taka metoda gwarantuje nam całkowitą bezbolesność. Resztki pasty pozostałej na skórze można bez trudu zmyć ciepłą wodą.

Przygotowanie do depilacji pastą cukrową

Aby skutecznie wydepilować skórę, należy zrobić jej dokładny peeling. Dzięki niemu pozbędziemy się zbędnego, martwego naskórka i odpowiednio przygotujemy ją do depilacji pastą cukrową. Ponadto owłosienie zostanie podniesione do góry oraz otworzymy pory, w których znajdują się wrośnięte włoski, co umożliwi ich precyzyjne usunięcie poprzez przyklejenie się do pasty. Peelingi, które idealnie nadają się do wrażliwej skóry to cukrowy, enzymatyczny bądź z soli. Warto jednak pamiętać, aby wykonywać je w sposób delikatny. Najlepszym sposobem będzie subtelny masaż o kolistych ruchach.

Pasta cukrowa na zimno i ciepło!

Istnieją dwie metody wykonywania depilacji pastą cukrową, w zależności od upodobań użytkowniczki. Pierwszą z nich jest depilacja na zimno. Pastę cukrową w postaci plastrów odrywa się od opakowania, a następnie ugniata w dłoniach, aż do chwili kiedy przybierze ona złocisty kolor i klejącą konsystencję. Następnie rozciągamy i przyklejamy ją na skórze pod włos, aż do powstania trzy lub cztero centymetrowej warstwy. Dwoma plastrami możemy spokojnie przeprowadzić całą depilację nóg. Następnie szybkim i dynamicznym ruchem odrywamy ją zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. W przypadku metody na ciepło przygotowujemy specjalną kąpiel wodną, w której umieszczamy miseczkę z pastą cukrową i czekamy aż do dokładnego jej rozpuszczenia. Tak samo jak w depilacji na zimno – ciepłą, nie gorącą pastę równomiernie nakładamy na skórę drewnianą lub plastikową szpatułką, przykładamy i dociskamy do niej pasek materiału, a następnie energicznym ruchem odrywamy od skóry.

Produkty do depilacji wąsika oraz innych partii ciała znaleźć można w drogerii ekobieca.pl.