Piękne, pełne usta – zabieg modelowania

Usta są atutem każdej kobiety. Jednak często stają się one także źródłem kompleksów. Narzekamy, że są za wąskie, mało widoczne czy po prostu nie podoba nam się ich kontur.  Kobiety chcą przyciągać wzrok mężczyzn, czuć się seksownie, dlatego coraz częściej decydują się na zabieg modelowania warg.


Jest to jedno z najpopularniejszych metod poprawiania wyglądu. Modelowanie ust polega na poprawianiu ich konturu oraz objętości. Jak twierdzą specjaliści z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl u młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Natomiast w późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Modelowanie ust

Tego zabiegu podejmują się zazwyczaj osoby, których usta zaczynają się starzeć, chcą nawilżyć wargi lub poprawić ich wygląd.

Starzenie się warg polega na odwodnieniu, co pociąga za sobą utratę objętości i jędrności. Ponadto w miarę utraty wody usta zaczynają tracić swój naturalny kolor. W późniejszym etapie prowadzi to do zwiotczenia brzegu ust, a to skutkuje powstawaniem zmarszczek słonecznych.

Często do gabinetów medycyny estetycznej przychodzą pacjenci, którzy chcą poprawić kontur, czy wypełnić objętość swoich warg. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego rozwiązuje ten problem estetyczny, sprawiając, że pacjent otrzymuje wymarzony kształt warg, co gwarantuje piękny uśmiech i dobre samopoczucie.

Przeciwwskazania:

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
  • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego lub infekcje (trądzik, opryszczka, itp.),
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Miejsca korygowane przez kwas hialuronowy

  • zwiększenie objętości wargi czerwonej,
  • modelowanie konturu ust,
  • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust,
  • uniesienie kącików ust.

Przed wykonaniem zabiegu modelowania ust

Zabieg modelowania ust nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Specjaliści z kliniki Bieńkowscy przestrzegają, aby nie zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed wypełnianiem ust. W dniu zabiegu powinno się unikać nagrzewania ciała oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie miejscowe (krem znieczulający lub znieczulenie przewodowe), ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwym miejscem. Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany za pomocą ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły w miejsca wskazane przez pacjenta.

Po wprowadzeniu preparatu, kolejnym elementem zabiegu jest masowanie w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu na całej powierzchni. Tuż po wykonanym zabiegu stosowany jest preparat z witaminą K lub inną substancję w celu ograniczenia pojawienia się drobnych siniaków.

Po zabiegu modelowania ust

Przez kilka godzin po wykonanym zabiegu powinno unikać się nadmiernej ekspresji w okolicy ust oraz masowania i dotykania miejsc iniekcji. Natomiast przez około 3 dni należy unikać narażenia na promienie słoneczne.

Po zabiegu mogą występować reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień czy krwiak. Jednak dolegliwości ustąpią same po kilku dniach od zabiegu.

Więcej na temat zabiegu znajdziesz na stronie esteticmed.pl.