Podkład Affinitone od Maybelline – czego nie wiesz o podkładach mineralnych?

Podkłady mineralne, mimo że stosuje się je w tym samym celu, co tradycyjne fluidy do twarzy, znacznie się od nich różnią. Nie chodzi tylko o to, że posiadają szereg mineralnych składników, ale o coś znacznie ważniejszego. Sprawdź, czego nie wiesz o podkładach mineralnych i poznaj fluid Affinitone od Maybelline – jeden z najlepszych i polecanych podkładów mineralnych do twarzy!

Podkład mineralny a tradycyjny podkład

Nie ma żadnych wątpliwości odnośnie ogromnej różnicy między klasycznymi fluidami do twarzy a fluidami mineralnymi. Co prawda, każdy z tych produktów wykorzystuje się w tym samym celu, a mianowicie do upiększenia twarzy podczas makijażu. Na tym kończy się podobieństwo podkładów mineralnych i tradycyjnych. Szereg różnic, jakie można dostrzec leży nieco głębiej, w składzie każdego z tych produktów. Otóż zwykły fluid nie ma tak wielu dobroczynnych właściwości, co ten mineralny. Nie oznacza to, że jest zły i nie warto w niego inwestować. Chodzi raczej o to, że jest opracowany wyłącznie ze względów kosmetycznych, a nie dodatkowo leczniczych, czyli tak jak opracowuje się podkłady mineralne.

Przykładem podkładu o mineralnej formule jest, np. podkład Affinitone od Maybelline. Fluid ten idealnie dopasowuje się do kolorytu skóry, jest zalecany także do skóry wrażliwej, a jego regularne stosowanie przyczynia się do poprawy jakości i kondycji skóry twarzy, co zostało udowodnione badaniem klinicznym autorstwa Maybelline!

Cechy fluidów mineralnych

  1. Podkłady mineralne posiadają w swoim składzie wiele dobroczynnych składników. Są to przede wszystkim minerały, pierwiastki mineralne i witaminy. Każdy z tych składników jest dobrany tak, aby zaspokajać podstawowe wymagania skóry. To dlatego wyróżniamy podkłady mineralne dedykowane skórze problematycznej (trądzikowej, wrażliwej, naczynkowej) czy też normalnej, takiej która nie boryka się z większymi niedoskonałościami.
  2. Niewątpliwą zaletą fluidów mineralnych jest to, że są pozbawione wszelkich szkodliwych składników. Najlepszy podkład do twarzy tego typu nie będzie posiadał żadnych substancji, mogących wywołać reakcje alergiczne, czy też takich, które mogłyby zapchać pory skóry. Podkłady mineralne cechuje hipoalergiczność i głównie z tego względu są zalecane osobom z delikatną i wrażliwą skórą.
  3. Dodatkowo, podkłady mineralne posiadają zdecydowanie lepszej jakości pigmenty. Dzięki temu wystarczy już niewielka ilość kosmetyku, aby wyrównać koloryt skóry, ukryć niedoskonałości i uzyskać trwały, piękny makijaż.

Inne kosmetyki mineralne, w które warto inwestować

Podkłady mineralne są najbardziej popularną kategorią kosmetyków mineralnych. Tymczasem cechy mineralnych fluidów posiada wiele innych produktów. Są to, np. bazy pod podkład, po które warto sięgać. Wiele baz pod make up (mimo że w większym lub mniejszym stopniu utrwala makijaż) zapycha pory skóry i przyczynia się do pogorszenia jej kondycji. Dodatkowo, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne (mineralne), warto inwestować w tusze do rzęs, które są szczególnie polecane osobom z wrażliwymi oczami. Na rynku kosmetycznym można spotkać każdy rodzaj produktu kosmetycznego (do makijażu) w wersji tradycyjnej oraz mineralnej. Mimo że kosmetyki mineralne mogą być nieco droższe, to warto w nie inwestować zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy wrażliwą skórę twarzy podatną na reakcje alergiczne.