Przeszczep włosów Smart Graft – najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat rewolucyjnej metody transplantacji włosów!

Mezoterapia iglowa w Klinice Melitus

Łysienie to bardzo duży problem nie tylko natury estetycznej, lecz także psychologicznej – widoczne i trudne do ukrycia przerzedzenie włosów może stanowić źródło poważnych kompleksów, dlatego zazwyczaj staramy się walczyć z nim na wszelkie możliwe sposoby. Właściwa pielęgnacja włosów, mezoterapia, kuracje farmakologiczne – to tradycyjne metody przeciwdziałania wypadaniu włosów, które nie zawsze jednak przynoszą oczekiwane rezultaty leczenia. Rewolucyjną metodę walki z tą przypadłością stanowi przeszczep włosów Smart Graft. W czym tkwi jego prawdziwy sekret i czym różni się od tradycyjnych metod transplantacji włosów? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące tego zabiegu!

Przeszczep włosów Smart Graft – na czym polega?

Smart Graft to innowacyjny zabieg przeszczepu włosów metodą FUE, która pozwala na uzyskanie doskonałych efektów zagęszczenia włosów w krótkim czasie i bez narażania pacjenta na długi okres rekonwalescencji. W odróżnieniu od klasycznej procedury przeszczepu włosów, który wymagał przeprowadzenia skomplikowanego zabiegu chirurgicznego i pozostawiał widoczną, podłużną bliznę z tyłu głowy, Smart Graft zapewnia pacjentowi spektakularny i naturalny efekt przy znacznie bardziej komfortowej procedurze zabiegowej, braku widocznych śladów po zabiegu oraz łagodnym okresie rekonwalescencji.

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie określają przeszczep włosów Smart Graft jako minimalnie inwazyjną technologię zagęszczania włosów polecaną zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Eksperci i pacjenci, którzy poddali się tej metodzie przeszczepu włosów, doceniają Smart Graft za szybki czas gojenia się skóry, brak dyskomfortu podczas zabiegu, doskonałą żywotność pobranych mieszków do momentu implantacji, a także naturalne efekty bez ryzyka blizn.

Jak wygląda procedura reimplantacji włosów Smart Graft?

Smart Graft to zabieg opierający się na zaawansowanej technologii pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych, co sprawia, że w porównaniu z tradycyjną metodą paskową, przeszczep stanowi minimalnie inwazyjny zabieg. Po podaniu odpowiedniego środka znieczulającego specjaliści rozpoczynają procedurę przeszczepu z wykorzystaniem specjalnej końcówki urządzenia. System Smart Graft pobiera i przechowuje pobrane implanty włosów w jałowym roztworze o optymalnej temperaturze, zapewniając ich doskonałą żywotność przeszczepu aż do momentu reimplantacji. W związku z tym, że urządzenie pozostawia niewielkie otwory w miejscu pobrania przeszczepów, obszar zabiegowy goi się w kilkanaście godzin po zakończonej procedurze bez pozostawiania na skórze widocznych blizn.

Dzięki podanemu środkowi znieczulającemu procedura przeszczepu włosów jest bezbolesna dla pacjenta i charakteryzuje się szybkim przebiegiem procesu gojenia. Zaledwie w przeciągu kilku dni po zabiegu możemy wrócić do pracy oraz swoich codziennych aktywności, gdyż liczba ograniczeń po zabiegu jest niewielka.

Smart Graft – jakie będą efekty przeszczepu włosów?

System Smart Graft pozwala na pobranie mikroprzeszczepów z tyłu głowy, a następnie wszczepienie ich w obszary zajęte łysieniem, prowadząc do wzrostu nowych, grubych, zdrowych włosów. Końcowy efekt jest tak naturalny, że osoby postronne nie są w stanie dostrzec implantów, stanowiących naturalne uzupełnienie całej fryzury. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że na pełen efekt będziemy musieli poczekać około 9-12 miesięcy.

Więcej informacji na temat zabiegu przeszczepu włosów znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/smart-graft-2/