Rodzaje i zasada działania młynków do tytoniu

akcesoria dla palaczy

Młynek do tytoniu to akcesorium niezbędne przy samodzielnym tworzeniu papierosów i jointów. To od doboru odpowiedniego sprzętu zależy, czy palenie będzie przyjemne i harmonijne czy raczej szybkie i nierówne. Dobrze rozdrobniony susz pali się bowiem gładko i równo, a mieszanka nie zmielona sprawia, że joint spala się nierówno, odbierając przyjemność z rytuału palenia. Kupowanie paczkowanego tytoniu również bywa ryzykowne, niektórzy producenci bowiem siekają go bardzo grubo, przez co trudno napełnić nim bibułkę. Własnoręczne rozdrabnianie tytoniu jest więc dobrym wyborem. Ale jak wybrać odpowiedni młynek? Jakie rodzaje młynków można znaleźć na rynku?

MŁYNEK DO TYTONIU – ELEKTRYCZNY CZY TRADYCYJNY?

Przeglądając oferty sklepów z młynkami do tytoniu natknęliśmy się na bletki.com, w którym można znaleźć naprawdę szeroki wybór młynków. Zdaliśmy się więc na ich wiedzę na temat rodzajów tych urządzeń. Według ekspertów ze sklepu, dobór odpowiedniego młynka nie tylko ułatwi tworzenie papierosów, ale również pozwoli zaoszczędzić tytoń i czas. Zasadniczo młynki do tytoniu można podzielić ze względu na zasadę działania oraz materiał wykonania. Biorąc pod uwagę zasadę działania młynki do tytoniu dzielą się na:

  • tradycyjne – czyli ręczne. Działanie oparte jest – jak sama nazwa wskazuje – na pracy rąk, bez wykorzystania akumulatorów, baterii czy elektryczności.  Są to na ogół młynki kilkukomorowe. Niektóre posiadają także dodatkowe przegrody służące do przechowywania tytoniu.
  • elektryczne – stanowią spore udogodnienie dla palacza, skracają bowiem czas mielenia tytoniu. Nazwa jest nieco myląca, młynki te działają bowiem na baterie, dlatego można używać ich również w dowolnym miejscu poza domem.

MŁYNEK DO TYTONIU – METALOWY, PLASTIKOWY, ALUMINIOWY?

Inny podział młynków do tytoniu rozróżnia je ze względu na materiał wykonania, co wbrew pozorom stanowi ważną cechę młynków. W ofercie bletki.com znaleźć można młynki do tytoniu metalowe, plastikowe oraz aluminiowe. Czym się charakteryzują?

Młynek do tytoniu metalowy – najczęściej wykonany jest w taki sposób, by jego powierzchnia była porowata, a co za tym idzie, pewnie trzymała się w dłoni. Mogą posiadać magnes, który ułatwia zamykanie młynka. Warto wybierać modele z przezroczystym wieczkiem, pozwala ono bowiem kontrolować stopień rozdrobnienia suszu bez konieczności otwierania młynka.

Młynek do tytoniu plastikowy – to najtańszy i najlżejszy młynek na rynku. Nie dorównuje co prawda wytrzymałością młynkom metalowym czy aluminiowym, ale jest od nich sporo lżejszy, dlatego na pewno lepiej sprawdzi się poza domem. Szeroki wybór młynków plastikowych sprawia także, że można zaopatrzyć się w naprawdę dobrej jakości plastikowe urządzenie.

Młynek do tytoniu aluminiowy – to urządzenia, które są lżejszym odpowiednikiem młynków metalowych. Mogą ponadto być wyposażone w powłokę non-stick, która zapobiega przyleganiu suszu do ścianek, dzięki czemu nie trzeba ich myć po każdym użyciu i nie przesiąkają zapachem mielonego tytoniu, dlatego osoby, które lubią eksperymentować z różnymi rodzajami suszu powinni wybrać właśnie model aluminiowy z powłoką non-stick.

MŁYNEK CZY ROZDRABNIARKA?

Standardowe młynki do tytoniu mają okrągły kształt, przystosowany do równomiernego mielenia suszu. W bletki.com można jednak znaleźć także prostokątne zamykany rozdrabniarki oraz takie w kształcie kredytowej. Choć nie zastąpią one zupełnie młynków do tytoniu, to są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które swoje rozdrabniarki chcą mieć zawsze przy sobie. Otwierane rozdrabniarki mogą ponadto pełnić funkcję opakowania na bletki, a te w kształcie karty z powodzeniem zmieszczą się w portfelu.

W sklepie bletki.com poza młynkami znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do skręcania papierosów.