Skąd się bierze cellulit? Jak usunąć pomarańczową skórę?

Od czego robi się cellulit? Pomarańczowa skórka jest wynikiem wielu różnych czynników. Pojawia się, gdy mamy za mało ruchu, nie dbamy o jakość posiłków, prowadzimy siedzący tryb życia. Nie bez znaczenia jest również palenie tytoniu, nadwaga, a także zaburzenia hormonalne i problemy z krążeniem.

Chcąc przywrócić skórze jędrność i ładny wygląd, trzeba pamiętać skąd się bierze cellulit. Bez tego żaden zabieg nie będzie tak skuteczny, jak byśmy tego chcieli – wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Ciemerych, dermatolog z Kliniki Arte Derm w Warszawie (https://artederm.pl/)

Skąd się bierze cellulit?

Główną przyczyną powstawania cellulitu jest brak ruchu i niewłaściwe odżywianie. Pod ich wpływem trudno utrzymać prawidłową masę ciała, ale też dobrą kondycję skóry. Kiedy ćwiczymy i staramy się jeść zdrowo, nasza skóra jest gęściejsza, tkanki lepiej ukrwione, a metabolizm działa bez zarzutów. Kiedy jednak prowadzimy siedzący tryb życia i nie dbamy o codzienną dietę, skóra staje się podatna na włóknienia, tkanki są niedokrwione, a procesy metaboliczne spowolnione – tłumaczy dermatolog z warszawskiej kliniki.

Główne przyczyny cellulitu:

  • Siedzący tryb życia
  • Niewłaściwa postawa ciała zaburzająca cyrkulację krwi
  • Niska aktywność fizyczna
  • Niewłaściwa dieta bogata w cukry i sól
  • Zaburzenia hormonalne (przewaga estrogenów)
  • Problemy układu naczyniowego
  • Palenie tytoniu

Jak powstaje cellulit obrzękowy, a jak włóknisty?

Chociaż wiemy, że tym, od czego bierze się cellulit, jest niska aktywność fizyczna, pomarańczowa skórka jest problemem wszystkich kobiet, bez względu na budowę czy masę ciała. Cellulit częściej dotyka pań walczących z nadwagą i otyłością, jednak występuje także u osób szczupłych. Wynika to głównie z zaburzeń układów hormonalnego i naczyniowego.

Gdy pod wpływem podwyższonego poziomu estrogenów naczynia krwionośne rozszerzają się i stają bardziej przepuszczalne. Przepływająca przez nie krew i limfa gromadzi się najczęściej w dolnych partiach ciała, skąd nie ma ujścia. To stąd bierze się cellulit obrzękowy – miękki, w dotyku ciastowaty, nasilający się zwłaszcza w drugiej fazie cyklu miesiączkowego.

Oprócz niego wyróżnia się także cellulit włóknisty, będący skutkiem rozrostu tkanki włóknistej złożonej ze zgrupowanych komórek tłuszczowych. Taka wyraźna pomarańczowa skórka powstaje pod wpływem zaburzeń układu krążenia, które spowalniają lokalne procesy przemiany materii. Cellulit włóknisty niełatwo pokonać. Jednak jest na to pewien sposób.

Jak usunąć cellulit z Icoone Laser?

Jeśli rozumiemy skąd się bierze cellulit, łatwiej możemy się go pozbyć. Trzeba przy tym wiedzieć, że walka z pomarańczową skórką to prawdziwe wyzwanie, wymagające holistycznego podejścia. Dlatego najlepsze efekty przynosi połączenie zabiegów na cellulit ze zmianą trybu życia na bardziej aktywny i zdrowszy. Dzięki temu łatwiej uzyskać oczekiwaną poprawę, a potem ją utrzymać – zauważa dr n. med. Aleksandry Ciemerych. Usuwanie cellulitu z Icoone Laser to świetny sposób na ujędrnienie skóry i wprowadzenie pozytywnych zmian w stylu życia.

Korzystając z Icoone Laser, głównym zaleceniem jest picie przynajmniej 1,5 litra płynów dziennie – wody niegazowanej, ziołowych herbatek. Właściwe nawodnienie usprawnia cyrkulację krwi, poprawia mikrokrążenie i procesy metaboliczne, wspomagając efekty zabiegu. Do tego warto postarać się o trochę więcej ruchu – wystarczy zacząć od 30-minutowego marszu.

A jak działa Icoone Laser?

To zabieg na cellulit oparty na trzech technologiach:

  • Masażu ciśnieniowym,który oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, pobudzając mikrokrążenie i metabolizm komórkowy;
  • Laserze diodowym, który emituje promienie o długości 915 nm. Wiązka światła przenika do tkanki tłuszczowej i niszczy ją za pomocą wysokiej temperatury;
  • Świetle LED o długości 650 nm, które zwiększa przepuszczalność błony komórkowej i pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

W efekcie uzyskuje się przyczyny powstawania cellulitu. Icoone Laser doskonale pobudza mikrokrążenie, redukuje nadmierną tkankę tłuszczową oraz wygładza i uelastycznia skórę. Redukuje cellulit i obrzęki, a przy okazji także bóle mięśni, pleców, karku, wywołane nieprawidłową postawą ciała. Dwuetapowy zabieg (złożony z drenażu i focusa, czyli zabiegu docelowego), do którego wkłada się specjalny kombinezon, jest bardzo przyjemny. To sposób, aby się odprężyć i przywrócić skórze ładny wygląd. Pełna seria zabiegów przynosi oczekiwane rezultaty, jednak aby je utrzymać, trzeba pamiętać o zaleceniach.

Taki zabieg na cellulit bardzo motywuje i pomaga utrzymać uzyskane efekty! Najlepiej przekonać się o tym osobiście, umawiając się na redukcję cellulitu w Warszawie w Klinice Arte Derm oferującej zabiegi z Icoone Laser: https://artederm.pl/kontakt/