Skrzynie OSB – zastosowanie

drewno sklejka

Skrzynie OSB mają szerokie zastosowanie w transporcie zarówno lądowym, jak i powietrznym. Wykonane są z drewna wysokiej jakości, a cenione za wytrzymałość oraz to, iż transportowany w nich towar jest bezpieczny. Skrzynie OSB powinny być wykonane z odpornego drewna, które świetnie sprawdzi się podczas transportu towarów nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Warto sięgnąć po towar od sprawdzonych producentów takich, jak PakoBud, którzy wyspecjalizowali się w produkcji skrzyni OSB czy innych elementów odpowiednich do transportu towaru.

Skrzynie OSB. Czy sprawdzają się w transporcie?

Skrzynie OSB wykorzystywane są w transporcie towarów na szeroką skalę. Rozwiązanie znane jest na całym świecie i cenione przez wiele firm. Skrzynie zapewniają duży komfort transportu towarów do wybranego miejsca, szczególnie dobrze sprawdzają się w transporcie na dużych odległościach. Skrzynie OSB są wykorzystywane w każdym rodzaju transportu:

 • morskim
 • lądowym
 • powietrznym.

Używanie skrzyń z płyty OSB niesie za sobą liczne korzyści. Główne zalety tych wyrobów:

 • szeroki zakres zastosowania,
 • trwałość, osiągnięta dzięki wysokiej jakości materiałom,
 • opakowania wielorazowe,
 • stosunkowo mała waga,
 • optymalna pojemność,
 • bardzo długi czas użytkowania,
 • są robione na konkretne zamówienie, co gwarantuje pełen komfort współpracy z wybraną firmą.

Skrzynie OSB świetnie sprawdzają się w transporcie z uwagi na fakt, że ich rozmiar jest dostosowany do towaru, który ma być transportowany.

Skrzynie OSB. Z czego są zbudowane?

Skrzynie OSB zbudowane są z płyt OSB. Płyta OSB to drewnopochodny materiał; specyficzna trójwarstwowa płyta kompozytowa, która znalazła zastosowanie głównie w budownictwie. Takie płyty mogą składać się z kilku warstw, zależy to od ich przeznaczenia. Powszechnie wykorzystuje się je jako zamienniki sklejek i litych desek w technologii lekkiego szkieletu drewnianego oraz jako poszycia dachów, podłóg i ścian. Nadają się również na substytut belek drewnianych. Materiał ten doskonale sprawdza się w produkcji skrzyń.

Skrzynie ze sklejki powinny być dostosowane do potrzeb klientów i budowane na ich zamówienie, aby idealnie dopasować rozmiar skrzyni do towaru, który będzie transportowany. Co ciekawe, są bardzo solidne i szczelne, dzięki czemu można w nich przewozić praktycznie każdy towar.

Jakie są zalety korzystania ze skrzyni OSB?

 • Produkt może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów. Po rozmowie z producentem warto ustalić nasze potrzeby i na tej podstawie dopasować rozmiar skrzyni.
 • Skrzynie można w łatwy sposób montować oraz demontować. To pomaga przy rozładowaniu towaru.
 • Opakowania są stabilne. Można w nich przewozić towar do kilkuset kilogramów. Oczywiście na potrzeby indywidualne producenci tacy, jak PakoBud tworzą skrzynie większych rozmiarów.
 • Załadunek oraz rozładunek możliwy jest ze wszystkich czterech stron.

Skrzynie OSB – dlaczego warto? 

Skrzynie OSB charakteryzują się przede wszystkim niezwykłą wytrzymałością oraz niespotykaną trwałością. Podczas transportu nie ma możliwości zgniecenia ich czy zniekształcenia. Skrzynie dostępne są w różnych zakresach grubości i można je dostosować do rodzaju przewożonego towaru. Produkt jest wodoodporny co jest jego dodatkową zaletą. Skrzynie OSB są niesamowicie odporne na wszelkie warunki pogodowe takie, jak śnieg, deszcz czy słońce, a w związku z tym są chętnie wybierane przez przewoźników. Skorzystanie z nich z pewnością przełoży się na jakość transportu wybranych towarów. Skrzynie z płyt OSB nie posiadają typowych wad, którymi mogą charakteryzować się chociażby skrzynie z litego drewna. Do ich produkcji stosowana jest specjalna technologia, która sprawia, że te są wytrzymałe.

Szukasz sprawdzonego dostawcy palet drewnianych i skrzyni OSB? Nie wiesz, jakie wybrać i do kogo się udać? Sprawdź ofertę rzetelnego dostawcy i producenta: https://pakobud.com.pl/