Skuteczne usuwanie tatuażu – jest na to tylko jeden sposób!

laserowe usuwanie tatuażu - efekty

Odpowiednio wykonany tatuaż może stanowić prawdziwą ozdobę dla ciała, a dodatkowo stanowić nieprzemijające wspomnienie ważnych dla nas wydarzeń. Zdarza się jednak, że tatuaż zamiast zdobić po prostu szpeci nasze ciało, w szczególności, gdy jest wykonany niestarannie. Niektórzy decydują się w tym przypadku na przerobienie tatuażu, co oznacza najczęściej ,,zakrycie” go innym rysunkiem. Czasem jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem okazuje się po prostu jego usunięcie. Istnieje kilka metod usuwania czy wybielania tatuażu, jednak obecnie najskuteczniejszą z nich jest zdecydowanie laseroterapia. Podpowiadamy, w jaki sposób działa laserowe usuwanie tatuażu i jaki laser jest obecnie w tej dziedzinie niekwestionowanym liderem!

Metody usuwania tatuażu

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy systemy laserowe nie były jeszcze tak popularne, pacjenci chcący pozbyć się nieestetycznego rysunku na ciele musieli zadowolić się takimi rozwiązaniami, jak: peeling chemiczny, mikrodermabrazja czy specjalne kosmetyki rozjaśniające. Były to rozwiązania nie tylko mało skuteczne przy usuwaniu przebarwień, lecz także często dość inwazyjne, a tym samym narażające pacjenta na ból i długi okres rekonwalescencji. Co więcej, nie były w stanie usuwać tatuaż w całości, a przy tym pozostawiały po zabiegu szpecące blizny. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem okazywało się przerobienie tatuażu lub jego pozostawienie w pierwotnej formie niż zmaganie się z efektem końcowym zabiegu jego usuwania peelingiem czy mikrodermabrazją. Duży przełom w tej dziedzinie pozwoliły osiągnąć lasery, które choć początkowo również nie były pozbawione wad, przynosiły dużo lepsze rezultaty w tym zakresie. Intensywny rozwój laseroterapii w ostatnich latach sprawił, że dziś jest to najskuteczniejszy, najbezpieczniejszy i najbardziej efektowny sposób usuwania tatuaży.

Laser do usuwania tatuażu

Na rynku medycznym możemy znaleźć dziś kilka laserów, które zostały przeznaczone właśnie do usuwania tatuaży. Jednak wśród wszystkich dostępnych systemów laserowych, w szczególności jeden zyskał w ostatnich latach szerokie uznanie wśród specjalistów. Mowa tu o technologii pikosekundowej zastosowanej w laserach PicoSure i Discovery Pico dostępnych w warszawskiej Klinice Miracki. To urządzenia, które wprost zrewolucjonizowały rynek medyczny i dziedzinę laseroterapii. Jak przyznają specjaliści z Kliniki Miracki, dzięki tym urządzeniom laserowe usuwanie tatuażu stało się wreszcie zabiegiem skutecznym, bezpiecznym i niemal bezbolesnym dla pacjenta. W odróżnieniu od innych metod i starszych systemów laserowych, usuwanie tatuażu laserem PicoSure i Discovery Pico nie naraża pacjenta na przegrzanie i poparzenie skóry, uciążliwy ból, szpecące blizny czy długi okres rekonwalescencji.

Lasery pikosekundowe a kolorowe tatuaże

Laserowe usuwanie tatuaży w Klinice Miracki w Warszawie bardzo często odbywa się przy użyciu zarówno lasera PicoSure, jak i Discovery Pico. To przede wszystkim z tego względu, że lasery te doskonale uzupełniają w kwestii usuwania kolorowych tatuaży. PicoSure idealnie sprawdza się przy wywabianiu barwnika w kolorze zielonym i niebieskim, podczas gdy Discovery Pico to prawdziwy mistrz, jeśli chodzi o najtrudniejsze do usunięcia pigmenty czerwone, brązowe czy żółte. Obydwa rodzaje laserów usuwają też oczywiście podstawowy kolor każdego tatuażu, czyli czarny. Warto zaznaczyć, że kolorowe tatuaże stanowiły poważny problem nawet dla wielu nowoczesnych systemów laserowych, przez co nie zawsze były w stanie usunąć kolorowe barwniki w całości ze skóry. Przy laserach pikosekundowych nie ma już tego problemu. Ultrakrótka (pikosekundowa) wiązka światła laserowego przy kontakcie z niechcianą strukturą zamienia się w energię kinetyczną, a powstające przy tym procesie wysokie ciśnienie, pozwala skutecznie rozbić barwnik na mikrocząsteczki, które później organizm samodzielnie usuwa w wyniku działania naturalnych procesów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania nowoczesnych laserów pikosekundowych? Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Kliniki Miracki lub bezpośrednio w recepcjach Klinik Miracki Warszawa!