Stań do walki z oznakami starzenia: lipotransfer receptą na młody wygląd!

Zmarszczki, nierówności i utrata elastyczności skóry to tylko jedne z trudnych do zniwelowania zmian skórnych, które pojawiają się wraz z wiekiem. Aby trwale i skutecznie się z nimi rozprawić, warto skorzystać z rozwiązań dostępnych w klinikach medycyny estetycznej. Teraz niechcianych zmian możemy pozbyć się w trakcie krótkiego i nieinwazyjnego zabiegu. Lipotransfer, zwany potocznie transferem tłuszczu, to nowoczesna metoda z zakresu medycyny estetycznej, która pozwala skutecznie odmłodzić i wygładzić skórę. Przywrócenie skórze dawnej jędrności oraz blasku jeszcze nigdy nie było tak proste.

Lipotransfer, czyli innowacja w służbie piękna

Starzenie skóry to długotrwały proces, który rozpoczyna się dużo wcześniej niż myślimy. Niekiedy ignorujemy pierwsze oznaki i niepokojące objawy, przez co dopuszczamy do powstania nierówności oraz zmarszczek. Opadająca skóra, asymetria twarzy i zapadnięte policzki to zmiany, które wraz z upływem czasu zaczynają się pogłębiać i coraz bardziej rzucać w oczy. Aby trwale i skutecznie poradzić sobie z niepokojącymi zmianami, warto sięgnąć po możliwości, jakie oferuje nam dziedzina medycyny estetycznej. Spektakularne efekty zapewni transfer tłuszczu, zwany także lipotransferem, który umożliwia zredukowanie wszystkich oznak starzenia twarzy w trakcie zaledwie jednego zabiegu.

Zainteresowani możliwościami tego nowoczesnego rozwiązania, zapytaliśmy ekspertów z Centrum Medycyny Bieńkowski w Bydgoszczy o to, na czym dokładnie polega zabieg lipotransferu i jakich efektów mogą spodziewać się pacjenci.

Zabieg transferu tłuszczu w renomowanym Centrum Medycznym Bieńkowski

Nowoczesny lipolifting to zupełnie nowa jakość w dziedzinie chirurgii plastycznej, która zapewnia trwałość i spektakularne efekty. Specjaliści z kliniki dr. Bieńkowskiego w Bydgoszczy podkreślają, że zabieg transferu tłuszczu może być szeroko stosowany zarówno w przypadku starzenia skóry, jak i ewentualnych ubytków lub utraty jej sprężystości spowodowanych urazami, chorobami i wadami wrodzonymi. Wszystko to za sprawą unikalnej, kilkuetapowej metody przeprowadzania zabiegu, która pozwala na precyzyjne dokonanie zmian w ustalonym obszarze.

Zabieg transferu tłuszczu składa się z trzech etapów:

  • pobrania tkanki tłuszczowej do przeszczepu z części ciała, z której pacjent chce się jej pozbyć;
  • selekcji komórek, w trakcie której tkanka tłuszczowa przechodzi selekcję jakościową, a komórki nadające się do przeszczepu są oczyszczane z płynnej frakcji;
  • iniekcji, podczas której oczyszczone komórki wstrzykuje się w twarz za pomocą cienkiej igły.

Każdy zabieg lipotransferu w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy jest poprzedzony dwoma wizytami u lekarza specjalisty, podczas których omawia się oczekiwania pacjenta oraz plan leczenia. Przez cały czas trwania leczenia lekarze tej renomowanej kliniki chirurgii plastycznej dbają o to, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort i dobre samopoczucie. Sam zabieg jest małoinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i przebiega w przyjaznych dla pacjenta warunkach.

Efekty, które przerosną Twoje oczekiwania

Dzięki zastosowaniu w trakcie zabiegu tkanki pobranej bezpośrednio od pacjenta nie istnieje ryzyko takich powikłań, jak wystąpienie reakcji alergicznej czy odrzucenie przeszczepu przez organizm. Żywe komórki macierzyste znajdujące się w tkance tłuszczowej wpływają zarówno na przyczepność, jak i odbudowę struktury skóry, która staje się gładsza i bardziej sprężysta. Pierwsze efekty widoczne będą w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu, a pełne rezultaty zadowolą nawet sceptycznych pacjentów. Dzięki nieinwazyjności zabiegu możliwy jest szybki powrót do codziennych obowiązków oraz dotychczasowej aktywności.

Więcej informacji o zabiegu lipotransferu w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy można znaleźć na stronie kliniki lub uzyskać pod numerem telefonicznym.