Suszarka do ubrań – poznaj możliwości oraz ich zalety i wady

suszarka ogrodowa

Zastanawiając się nad wyborem rodzaju suszenia swojego prania, nie warto podejmować pochopnych decyzji. Z suszarki korzysta się bardzo często, więc dobrze by było, żeby spełniała oczekiwania i ułatwiała codzienne czynności. Do najpopularniejszych obecnie suszarek na pranie należą suszarki ogrodowe oraz bębnowe. Warto zapoznać się  z ich specyfiką przed podjęciem wyboru.

Suszarki bębnowe

Bębnowe suszarki do ubrań coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Do ich zalet można zaliczyć:

  • Ubrania są suche w kilkadziesiąt minut – jest to największa zaleta suszarki bębnowej – nie trzeba czekać na wyschnięcie ubrań, które chce się założyć.
  • Oszczędność czasu i wysiłku – wystarczy wrzucić ubranie do suszarki i pozwolić jej działać.
  • Schludny dom – dzięki suszarce do ubrań nie będziesz musiał stawiać zwykłej suszarki na pranie w domu. Jest to wygodne, zwłaszcza  kiedy ma się małe mieszkanie.
    Nie ma potrzeby sprawdzania prognozy pogody – nie ma znaczenia, czy będzie to deszczowy, czy zimny dzień.

Zakup suszarki bębnowej wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami. Przed jej zakupem trzeba się zastanowić, jak mocno będą wpływały na korzystanie  z niej i czy jest to optymalny wybór. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • Wysokie ceny elektrycznych suszarek – niestety nadal tego typu sprzęty nie są dostępne dla każdego.
  • Koszt utrzymania suszarki – oprócz samego kosztu zakupu tego typu suszarki do prania należy uwzględnić koszt znacznie zwiększonych rachunków za prąd, a także koszty regularnej konserwacji i ewentualnej konieczności napraw.
  • Zajmowaną przez suszarkę powierzchnię – suszarka taka zajmuje miejsce, co może mieć znaczenie na małych powierzchniach.
  • Hałas i ciepło – suszarki bębnowe bywają hałaśliwe i wytwarzają dużo ciepła.
  • Nie wszystko można włożyć do suszarki – nie każdy materiał i nie każde ubranie może być suszone w elektrycznej suszarce na ubrania, jak np. aksamit, jedwab, wełna czy zamsz. Suszarki bębnowe mogą je zniszczyć lub skurczyć.

Suszarki ogrodowe

Przede wszystkim suszenie prania na suszarce ogrodowej jest całkowicie bezpłatne – korzysta się z energii wiatru i słońca, dlatego jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla oszczędnych osób, ale również dla tych świadomych konieczności ochrony środowiska. Co więcej, suszenie prania na suszarce ogrodowej nie zaszkodzi kondycji ubrań. Nie wpływa ona negatywnie na ich stan i nie niszczy ich. Suszarka ogrodowa, w przeciwieństwie do bębnowej nie zajmuje miejsca w domu. Montuje się ją na zewnątrz, więc przestrzeń w domu pozostaje wolna i można ją wykorzystać inaczej. Wbrew powszechnej opinii suszarki ogrodowe mogą być wykorzystywane przez cały rok. Dość ważnym kryterium jest również to, że ceny suszarek ogrodowych nie są zbyt wysokie. Wybór dobrej jakościowo suszarki na ubrania, różne modele znajdziesz np. na suszarkiogrodowe24.pl, pozwala korzystać z niej przez wiele lat. Do podstawowych minusów korzystania z suszarki ogrodowej trzeba zaliczyć fakt, że suszenie prania może nam nieraz pokrzyżować nieodpowiednia pogoda – przede wszystkim deszcz.

Suszarka ogrodowa czy suszarka bębnowa

Przy wyborze metody suszenia ubrań, czyli decyzji czy wybrać suszarki ogrodowe, czy może suszarki bębnowe, należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy: kwestie ekonomiczne, dostępną przestrzeń i środowisko. Jeśli można sobie pozwolić na zakup suszarki bębnowej i jest się przygotowanym na wyższe rachunki za prąd, można rozważyć ten pomysł. Jeśli chodzi o przestrzeń, przy małym mieszkaniu, raczej lepiej zrezygnować z suszarki elektrycznej. Może ona też przeszkadzać sąsiadom zza ściany. Istotnym czynnikiem (i prawdopodobnie najważniejszym) do rozważenia przy zakupie suszarki jest środowisko – nadużywanie energii elektrycznej może mieć negatywny wpływ na środowisko. Trzeba się zastanowić, czy szybkie suszenie prania jest tego warte.

Zapoznaj się z suszarkami ogrodowymi na suszarkiogrodowe24.pl i podejmij decyzję.