Uroda bez defektów – 7 zabiegów medycyny estetycznej, które zwiększają atrakcyjność

Liczy się nie tylko wygląd, lecz także sposób zachowania, poruszania się, a nawet styl ubioru i akcesoriów. Wśród tych elementów wiodącą rolę odgrywa jednak prezencja ciała, czyli stan skóry oraz figura. Dziś podpowiadamy, jakich siedem zabiegów medycyny estetycznej zwiększa atrakcyjność i powoduje, że inne osoby postrzegają nas jako bardziej pociągające!

Laserowe zamykanie naczynek

Teleangiektazje, czyli popękane naczynka, które pojawiają się na twarzy czy nogach, nie wyglądają korzystnie i w dodatku dodają lat. Pajączki sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i zaniedbaną, a prezencja kończyn dolnych traci na atrakcyjności. To dlatego warto wykonać zabieg laserowego zamykania naczynek, który w skuteczny sposób pomaga pozbyć się tego problemu. Najnowszym i najlepszym urządzeniem w swojej klasie na rynku medycyny estetycznej jest obecnie laser Cutera Excel V. Jak informują specjaliści z Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy i Częstochowy , to sprzęt, który doskonale radzi sobie z redukcją wszelkiego rodzaju zmian naczyniowych – od rumienia, poprzez plamy winne, aż po popękane naczynka oraz żylaki kończyn dolnych.

Usuwanie blizn i rozstępów

Blizny pooperacyjne, pooparzeniowe i potrądzikowe to dotychczas trudny przypadek do leczenia, podobnie sytuacja wyglądała z rozstępami. Jednak aktualnie medycyna estetyczna umożliwia efektywne usuwanie blizn oraz rozstępów dzięki laserowi nano- i pikosekundowemu Enlighten Triplex. Co istotne, innowacyjny sprzęt nie wymaga specjalnych przygotowań ani długotrwałego okresu rekonwalescencji.

Likwidacja cieni pod oczami

Cienie pod oczami, potocznie nazywane ,,doliną łez”, to z reguły pierwsze, widoczne oznaki starzenia, które wpływają negatywnie na wygląd twarzy. Dobrze więc w tym wypadku skorzystać z nieinwazyjnych technik medycyny estetycznej, które mają na celu rozjaśnienie oraz odmłodzenie zmienionej skóry. Często są to terapie łączone, z użyciem między innymi kwasu hialuronowego, światła lasera frakcyjnego czy radiofrekwencji (Accent Prime, Venus Legacy, Pelleve).

Redukcja przebarwień

Plamy na skórze pojawiają się między innymi wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce, czynników hormonalnych, a także z powodu starzenia skóry. Niezależnie jednak od przyczyny ich powstawania, dobrze pozbyć się ich z widocznych części twarzy i ciała, żeby podnieść swoją samoocenę i przyciągać zachwycone spojrzenia innych. Przykrywanie makijażem w tym wypadku jest bardzo trudne, ponieważ ciemniejsza barwa tego rodzaju niedoskonałości przebija się w świetle. Dlatego redukcja przebarwień jest istotnym krokiem do zwiększenia swojej atrakcyjności. Medycyna estetyczna posiada obecnie efektywne narzędzie w postaci wspomnianego wcześniej lasera III generacji  – Enlighten Triplex.

Lifting twarzy

Gładka skóra bez zmarszczek to podstawa, żeby czuć się i wyglądać intrygująco. Lifting twarzy, przeprowadzony bez skalpela, jest zabiegiem medycyny estetycznej, który przyczynia się do pozytywnej metamorfozy wizerunku. Odmłodzenie można przeprowadzić za pomocą zarówno laserów pikosekundowych, radiofrekwencji, jak i osocza bogatopłytkowego.

Epilacja laserowa

Niewłaściwe usuwanie owłosienia może przyczynić się do zniszczenia skóry. Z tego powodu oraz dla uzyskania trwałego efektu, dobrze poddać się zabiegowi medycyny estetycznej, jakim jest epilacja laserowa.

Modelowanie sylwetki

Zgrabna figura nie zawsze jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki treningom sportowym czy używaniu wysokojakościowych kosmetyków, a wiotka skóra na przykład na brzuchu czy cellulit na udach zmniejszają niestety poziom atrakcyjności. W takim wypadku warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, takie jak lipofilling, Cellulaze, termolifting NIR czy wykorzystanie radiofrekwencji oraz fal ultradźwiękowych.

Kliknij, jeśli chcesz wiedzieć więcej o: nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej w Bieńkowscy Clinic W Bydgoszczy lub Częstochowie.