Usuwanie cellulitu

W klinice Novoderm oferowane są trwałe usuwanie cellulitu za pomocą nowoczesnej medycyny. Eksperci podpowiedzą, jakie zabiegi będą najskuteczniejsze oraz w czym pomogą. W XXI wieku można za pomocą diety i odpowiednich zabiegów praktycznie zupełnie zniwelować cellulit. Sprawdź sam!

Usuwanie cellulitu – skąd się bierze pomarańczowa skórka?

Czy cellulit przeszkodził ci w noszeniu bikini, które tak bardzo lubisz? Czy wypróbowałaś kilka metod, ale nigdy nie uzyskałaś świetnych rezultatów? Odkryj najskuteczniejsze zabiegi antycellulitowe i pozbądź się tzw. skórki pomarańczowej.

Cellulit to zmiana w tkance tłuszczowej. Zmiany w metabolizmie tych komórek prowadzą do stwardnienia tkanek, a w konsekwencji do pojawienia się falowania na skórze. Najbardziej dotknięte obszary ciała to brzuch, uda, biodra i pośladki. Cellulit nie jest chorobą, ale może powodować problemy z samooceną, a w niektórych przypadkach powoduje ból. Wbrew powszechnemu przekonaniu cellulit nie jest związany tylko z wagą, ale dotyka również osób szczupłych.

Usuwanie cellulitu w Novoderm

W klinice Novoderm w Łodzi oferowane jest profesjonalne usuwanie cellulitu. Jedną z metod jest stosowanie cellulit detektor. Dzięki temu urządzeniu można precyzyjnie zlokalizować obszary, które wymagają diagnozy, terapii i intensywniejszej pielęgnacji. Urządzenie to potrafi zdiagnozować problem i wskazać potrzebę poddania się leczeniu. W skład urządzenia wchodzą: 1 płytka zimna dla temperatur 27,3° – 31,1° C, 1 płytka gorąca dla temperatur 30,3° – 35,1° C, płytki wielokrotnego użytku, wbudowany termometr, instrukcja obsługi.

Kolejną naszą propozycją jest Arosha. Jeśli skóra przy ściśnięciu jej jest pofałdowana, opuchnięta i napięta, a czasem nieco bolesna przy dotyku, może to  być właśnie cellulit wodny. Z tym problemem także radzą sobie bandaże Arosha,  wykonane z bardzo  delikatnej tkaniny bawełnianej, która jest nasączona odpowiednimi składnikami. Zabieg poprzedzony jest peelingiem, który poprawia wchłanianie aktywnych składników. Wybrane okolice ciała owija się specjalnie dobranym rodzajem bandaża. Końcowym etapem procedury jest wmasowanie odpowiednio dobranego kremu. Zabieg należy stosować w seriach – liczba zabiegów i ich częstotliwość zlecane są indywidualnie.

Endermologia LPG Alliance zalicza się do nowoczesnych, bezbolesnych i wyjątkowo bezpiecznych sposobów niwelowania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Dzięki niej można pozbyć się cellulitu i zagwarantować  skórze blask i jędrność. Endermologia należy do procedur nieinwazyjnych i jest unikatową metodą leczenia cellulitu rekomendowaną przez środowiska i instytucje preferujące zdrowy tryb życia.

Usuwanie cellulitu – czy można się go pozbyć na stałe?

Usunięcie cellulitu za pomocą specjalnych zabiegów jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy dobrać odpowiednią metodę dostosowaną do kobiecego ciała. Wiele zależy od stopnia cellulitu oraz od tego, na jakich partiach ciała jest widoczny. Kuracja usuwania pomarańczowej skórki polega nie tylko na stosowaniu odpowiednich zabiegów w wyspecjalizowanej klinice, ale również aktywności fizycznej i diecie. Jak się okazuje, niektóre składniki odżywcze (i pokarmy, które są nimi wypełnione) pogarszają wygląd skóry – nawet jeśli podejmujesz inne środki, aby ją wygładzić.

Ponieważ genetyka odgrywa główną rolę w cellulicie, naprawdę nie ma lekarstwa. Jednak utrata wagi i ograniczenie niezdrowych tłuszczów, cukru i soli może sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny. Zdecydowanie negatywnie na wygląd skóry wpływają fast foody i inne, niezdrowe posiłki.

Chcesz pozbyć się cellulitu? Skorzystaj z porad ekspertów. W klinice Novoderm Łódź przeprowadzany jest szereg zabiegów, które pomogą Ci pozbyć się problemu.