Wieczorna pielęgnacja twarzy w 5 krokach!

Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest kluczem do zachowania pięknej i młodej skóry na długie lata. Wiedząc, że nasze ciało najlepiej regeneruje się podczas spania, warto pomóc mu w tym, odpowiednio przygotowując twarz do snu. Wiele z nas niedokładnie zmywa makijaż lub nie robi tego wcale, usprawiedliwiając się brakiem czasu lub zmęczeniem. Prawidłowy demakijaż powinien być przeprowadzony starannie i bez pośpiechu, dlatego najlepiej zabrać się za to od razu po przyjściu do domu, a nie zaraz przed pójściem spać. Poprawna kosmetyka twarzy wieczorem powinna składać się z kilku kroków. Zapoznaj się z nimi, abyś już nigdy nie popełniła pielęgnacyjnych błędów!

Krok 1- DEMAKIJAŻ

Rzecz absolutnie konieczna! Żyjemy w niesamowicie zanieczyszczonym środowisku, dlatego w ciągu dnia wszystkie toksyny opary i kurz osadzają się nam na twarzy.

Najpierw zwiążmy włosy, aby nie przeszkadzały nam w przeprowadzanych zabiegach. Aby pozbyć się makijażu, zacznijmy od oczu i ust. Zwilżony mleczkiem do demakijażu, płynem lub innym specjalistycznym preparatem wacik przyłóż na kilka- kilkanaście sekund i przytrzymaj. W tym czasie kosmetyki rozpuszczą się i z łatwością się ich pozbędziemy bez zbędnego pocierania. Następnie płynem micelarnym, lub innym łagodnym płynem zmyjmy z twarzy podkład.  

Krok 2- OCZYSZCZANIE TWARZY

Po demakijażu twarz gotowa jest na gruntowne oczyszczenie z pozostałości makijażu i nie tylko. W ciągu dnia nasza skóra produkuje łój i pot, którego należy się pozbyć przed nałożeniem kremu lub maseczki. Użyjmy do tego produktów skutecznych, ale delikatnych, jak żele czy pianki i poświęćmy czas na dokładne wmasowanie ich w twarz, aby produkt mógł połączyć się z zanieczyszczeniami na skórze i całkowicie je usunąć. Po umyciu, ważne aby wytrzeć buzię nie tym samym ręcznikiem, którym wycieramy resztę ciała. Jest to prawdziwe siedlisko bakterii! Użyjmy do tego albo małego ręczniczka tylko do twarzy, albo ręcznika jednorazowego.

Krok 3- ZŁUSZCZANIE

Nie należy go przeprowadzać codziennie, 2 razy w tygodniu zdecydowanie wystarczy. Częstsze złuszczanie twarzy jest bezcelowe, ponieważ nasza skóra nie zdąży się nawet zregenerować i wyprodukować naskórka, który mógłby się złuszczyć. Najlepiej sprawdzają się peelingi drobnoziarniste lub, jeśli posiadasz wrażliwą skórę, peelingi enzymatyczne.

Krok 4- TONIZACJA

Zastosowanie toniku po oczyszczeniu skóry przywraca jej naturalne pH, a także przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu krokowi zwiększymy wchłanianie składników aktywnych z kremów.

Krok 5-  ODŻYWIENIE I NAWILŻENIE

Odżywianie jest punktem kulminacyjnym naszej listy. Wszystkie pozostałe kroki były przygotowaniem i zadbaniem o to aby podpunkt 5 poszedł jak najbardziej pomyślnie.

Serum czy esencja są to kosmetyki charakteryzujące się lekką konsystencją, przy jednoczesnym wysokim stężeniu właściwości aktywnych i pielęgnacyjnych. Przy ich aplikacji, warto pokusić się o masaż, który poprawi krążenie krwi w skórze twarzy.

Po odczekaniu kilku minut nałóżmy warstwę nawilżającego kremu pozbawionego substancji drażniących czy parabenów. Jego konsystencja może być gęstsza i treściwsza, aniżeli kremu stosowanego w ciągu dnia. Nie zapominajmy go zaaplikować również na skórę szyi oraz dekoltu, partii tak często zapominanych podczas codziennych zabiegów kosmetycznych.

Tak poprawnie przeprowadzona wieczorna pielęgnacja cery w dużym stopniu przyczynia się do kondycji naszej skóry, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się, przebarwieniom oraz wypryskom.