Zabiegi na rozstępy, które pozwolą Ci odzyskać gładkie ciało!

Niezależnie od tego, jak powstały, rozstępy z pewnością nie dodają urody. Ty również się z nimi zmagasz i próbowałaś już wszelkich domowych sposobów na ich usunięcie? Pora sięgnąć po rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną.

Poznaj najlepsze zabiegi na rozstępy polecane przez specjalistów kliniki Beauty Skin Warszawa!

Co to są rozstępy?

Na początku warto wyjaśnić, z czym właściwie walczymy. Rozstępy to specyficzny rodzaj blizn, które przybierają podłużny, wrzecionowaty kształt. W początkowej fazie najczęściej są zaczerwienione, z czasem jednak bieleją. Do najczęstszych problemów należą rozstępy w ciąży. Wszystko ze względu na sposób powstawania tego kosmetycznego defektu. Gdy skóra ulega nagłemu rozciągnięciu, często nie może nadążyć z produkcją kolagenu. Jego ubytki tworzą więc blizny, widoczne również po ponownym obkurczeniu się tkanki.

Rozstępy występować mogą na wielu obszarach ciała. Najczęściej musimy mierzyć się z:

  • rozstępy na udach, plecach i brzuchu z powodu szybkiego przybrania na wadze i jej nagłej utraty;
  • rozstępy na brzuchu po ciąży, którym często towarzyszą również zmiany w innych częściach ciała, w tym w okolicy ud oraz na piersiach;
  • rozstępy na ramionach w wyniku zbyt szybkiego przybrania masy mięśniowej – problem ten najczęściej występuje u mężczyzn.

Pozbycie się rozstępów nie jest łatwe, szczególnie kiedy zmiany nie należą do świeżych. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją skuteczne zabiegi na rozstępy. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Zabiegi na rozstępy – laseroterapia

Laseroterapia z pewnością należy do najpopularniejszych, a jednocześnie najskuteczniejszych zabiegów na rozstępy. Polegają one na wykonywaniu mikrouszkodzeń, w wyniku których w skórze zachodzą procesy regeneracji, a także przebudowy. Procedura wykonywana jest za pomocą laserów frakcyjnych, niezwykle precyzyjnych w swojej pracy. Na przykład urządzenie iPixel wykonuje uszkodzenia o wielkości zaledwie piksela. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, lecz także wyjątkowo bezpieczna. Okres rehabilitacji trwa od 9 do 14 dni, przy czym polega on na unikaniu sauny, opalania czy gorących kąpieli – wyjaśniają specjaliści kliniki Beauty Skin. Przez 2 miesiące po wykonaniu tego typu zabiegów na rozstępy należy też stosować silne filtry przeciwsłoneczne 50 SPF. Jednak, aby osiągnąć optymalny efekt, najczęściej wystarczy sesja od 3 do 5 procedur.

Zabiegi na rozstępy – karboksyterapia

Kolejnym ze sposobów na to, jak usunąć rozstępy, będzie karboksyterapia. Zabieg ten polega na wprowadzeniu w tkankę skórną bądź śródskórną dwutlenku węgla – tłumaczą specjaliści Beauty Skin. W tym celu używa się wyjątkowo cienkich igieł. Sam zabieg jest dość prosty, a przy tym mało inwazyjny. Jednak aby cieszyć się jego jak najlepszymi efektami, wybierz zabiegi na rozstępy z najnowocześniejszymi urządzeniami. Jednym z nich będzie aparat Julie. Korzysta on z aż trzech wyjątkowych technologii:

  • Air Clean System – czyli funkcja odpowietrzania systemu. Najważniejsze jest tu oczyszczenie układu pompy infuzyjnej urządzenia, co znacznie, bo niemal o 85%, zmniejsza ryzyko ewentualnych skutków ubocznych procedury;
  • Precision Flow Control – czyli system zapewniający jeszcze sprawniejszy przepływ dwutlenku węgla, od 1 do 150 cc/min. Dzięki temu zabieg na rozstępy jest jeszcze bezpieczniejszy, a przy tym skuteczniejszy;
  • Double Heating System – polegający na podwójnym podgrzewaniu dwutlenku węgla, łączącym w sobie wewnętrzny oraz zewnętrzny system grzewczy. Mogą one pracować wspólnie lub zupełnie niezależnie. Taka funkcja zapewnia przede wszystkim znacznie większy komfort zabiegu na rozstępy.

Sama karboksyterapia nie należy do bolesnych zabiegów, w jej trakcie odczuwalne jest wyłącznie wrażenie rozpierania tkanek przez gaz. Znieczulenie najczęściej jest nie tylko zbędne, lecz nawet niezalecane, ze względu na jego częsty skutek uboczny w postaci zwężenia naczyń krwionośnych. Przy zabiegu karboksyterapii mogłoby to bowiem zmniejszyć skuteczność terapii.

Jesteś zdecydowana, aby pozbyć się uciążliwych rozstępów? Koniecznie umów się na wizytę u specjalisty i raz na zawsze pozbądź się problemów.