Zmarszczki pod oczami – jakie są przyczyny ich powstawania i jak zredukować nieestetyczne zmiany?

zmarszczki pod oczami Beauty Address

Zmarszczki pod oczami zaliczane są do zmarszczek mimicznych, czyli powstających pod wpływem ruchów mięśni twarzy. Wszelkie oznaki starzenia widoczne na naszej twarzy pojawiają się na skutek złożonych procesów zachodzących w organizmie. Czynniki zewnętrzne, a także naturalna utrata kolagenu i elastyny budujących “podporę” dla skóry wpływają na wygląd naszej twarzy, na której pojawiają się kolejne zmarszczki, widoczne zwykle w pierwszej kolejności wokół oczu. Zobacz, jakie są przyczyny zmarszczek pod oczami i na jakie zabiegi możemy się zdecydować w celu ich całkowitej eliminacji! 

Zmarszczki pod oczami – przyczyny ich powstawania

Nie tylko zmarszczki pod oczami, ale każde inne defekty skóry w postaci widocznych nierówności, wynikają z niedostatecznych zasobów kolagenu i elastyny. Są to związki, które zapewniają skórze gęstość i elastyczność. Włókna kolagenowe wręcz tworzą naszą skórę, stanowiąc jej podstawowy budulec. Niestety wraz z upływem czasu, czy też pod wpływem nadmiernego rozciągania skóry w młodym wieku, włókna kolagenowe ulegają rozluźnieniu i przestają prawidłowo pełnić swoją podstawową funkcję. Na stan skóry oraz pojawianie się zmarszczek duży wpływ ma styl życia, a w szczególności:

  • ekspozycja skóry na promienie słoneczne;
  • niedostateczne nawodnienie organizmu;
  • zaburzenia hormonalne, głównie w okresie menopauzy;
  • utrata masy ciała, a tym samym tkanki tłuszczowej stanowiącej “podporę” dla skóry;
  • nieodpowiednia, uboga dieta niepozwalająca na odpowiednią podaż związków odżywiających skórę;
  • nadużywanie alkoholu i palenie papierosów.

Sposoby na zmarszczki pod oczami – jaki zabieg warto wybrać?

Dziś medycyna estetyczna i kosmetologia oferuje wiele sposobów, które pozwalają na zminimalizowanie bruzd. W przypadku zmarszczek pod oczami pierwszym wyborem są kremy i preparaty przeznaczone do delikatnej i wrażliwej skóry. Kosmetyki tego typu często zawierają związki takie jak naturalny kolagen, koenzym Q10, czy kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym. Preparaty przeznaczone do cery ze zmarszczkami często są bardzo skuteczne, jednak najlepsze efekty uzyskuje się, stosując je systematycznie i traktując jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Jeśli mamy do czynienia z głębokimi zmarszczkami, kremy i domowe sposoby zwykle okazują się niewystarczające.

Zmarszczki pod oczami wynikają z częstych ruchów mięśni w tej okolicy twarzy. Są to więc zmarszczki mimiczne, dlatego też w celu ich redukcji stosuje się także botoks. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu ingerują w napięcie mięśniowe, przez co wszelkie nierówności wynikające ze skurczu mięśni zostają zredukowane. Zabiegi tego typu mają jednak swoje minusy – nie usuniemy w ten sposób zmarszczek wbudowanych w strukturę skóry.

ClearLift na zmarszczki pod oczami – na czym polega ten zabieg?

Zmarszczki pod oczami możemy zredukować lub całkowicie usunąć przy pomocy zabiegów laserowych. Jest to doskonała alternatywa dla inwazyjnych metod chirurgicznych, która w wielu przypadkach pozwala na całkowite usunięcie nierówności – wspominają specjaliści, którzy do usuwania zmarszczek pod oczami stosują m.in. zabieg ClearLift w Klinice Beauty Address w Warszawie.

Alma Harmony XL Pro ClearLift to nieinwazyjny, laserowy lifting twarzy. Ze względu na wielopoziomowe działanie tego lasera, zabieg przy jego użyciu określany jest jako sposób na różne dolegliwości, w tym zmarszczki pod oczami, utratę jędrności i zaburzenia kolorytu skóry.

Zmarszczki pod oczami można usunąć za pomocą ClearLift, ponieważ zabieg ten działa na zasadzie pobudzania naturalnych procesów zachodzących w organizmie. Skóra poddana działaniu energii lasera frakcyjnego staje się zagęszczona, jędrna i elastyczna, ponieważ pod wpływem zabiegu rozpoczyna się produkcja nowych włókien kolagenowych odpowiedzialnych za zdrowie naszej zewnętrznej bariery ochronnej. Co ważne, zabieg Clearlift jest bezbolesny i bardzo bezpieczny.

Jeśli chcesz pozbyć się niedoskonałości – umów się na zabieg laserowego usuwania zmarszczek w Beauty Address w Warszawie!